Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Як росіянам допомагають обходити санкції

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Visa

  Комерційний банк Киргизстану готовий видавати громадянам країни-терориста картки Visa без виїзду за межі країни. Міжнародна платіжна система раніше вирішила вийти із РФ через війну в Україні. Росіянам пропонують отримати іменну "золоту картку" в офісі у Москві. Ціна питання – 17,5 тис. руб.

  5394_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Громадяни з російським паспортом можуть звернутися до представництва банку у Москві та оформити довіреність на представлення інтересів у банку, відкриття рахунків у рублях, сомах, доларах чи євро, а також отримання карток на громадянина Киргизстану.

  Співробітники офісу надсилають документи до банку, відкривають віртуальну картку Visa Gold та завантажують на телефон громадянина країни-терориста додаток для здійснення банківських операцій. По суті, банк з Киргизстану допомагає РФ обходити санкції.

  Чи покарають Киргизстан?

  Формально ніякі санкції не забороняють іноземним банкам відкривати рахунки російським громадянам (якщо вони самі не входять до чорних списків) та оформляти карти. Але завжди є ризик вторинних санкцій. Ще наприкінці березня центробанк Казахстану направив до піднаглядних банків лист із проханням уважніше ставитися до встановлення ділових відносин із нерезидентами.

  "У разі випуску для нерезидентів Казахстану платіжних карток необхідно провести відповідні консультації з МПС Visa та MasterCard для оцінки ймовірності виникнення ризиків", – йдеться в заяві. У центробанку Киргизії на запит російського видання про ризики, пов'язані з видачею карток Visa громадянам РФ, не відповіли.

  На думку юристів, "киргизька" схема пов'язана з ризиками, як для громадян РФ, що оформляють карти, так і для банка. "Відкриття рахунку за довіреністю допускається, легалізація даної довіреності не потрібна, згідно з Гаагською конвенцією", – зазначає керівник практики майнових відносин Amulex Галина Гамбург. Проте, уточнює партнер "Ионцев, Ляховский и партнеры" Ігор Дубов, оскільки рахунок відкривається за кордоном, має бути повідомлено податкову службу РФ.

  Але, як додає юрист, представництво іноземного банку Росії підпорядковується її законодавству і відкриття рахунки "може бути розцінено як здійснення банківської діяльності" . Запитання до банків можуть виникнути й у самих МПС.

  "Сприяння росіянам в отриманні карток через закордонні банки може трактуватися владою США і ЄС як сприяння в обході санкцій, – говорить керуючий партнер ПБ "Замоскворечье" Дмитро Шевченко. – МПС у такій ситуації можуть відключити закордонні банки, що видають картки росіянам".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми