Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Які валютні операції доступні у час війни

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: валюта

    У перші дні після початку повномасштабної війни виник ризик обвалу курсу гривні до іноземних валют. З метою недопущення цього Національний банк вжив низку заходів. Розповідаємо, які операції зараз можна проводити із валютою, а які — не можна.

    5394_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Валютообмін

    З 24 лютого Національний банк заборонив українським банкам продавати готівкову та безготівкову валюту своїм клієнтам.
    Водночас операції з купівлі валюти проводяться як і раніше. Тобто валютообмін зараз працює «в один бік» — тільки на купівлю.
    Онлайн-валютообмін працює, але лише для продажу валюти банку. Купити долари чи євро в такий спосіб не вдасться.
    Валютні депозити

    Банки продовжують розміщувати та виплачувати валютні депозити, що втратили колишню привабливість для клієнтів через дуже низькі процентні ставки.

    Водночас, конверсійні депозити (коли в касу вноситься гривня, а сам вклад відкривається в доларах або євро) банкам заборонили оформляти.

    Зняття готівкової валюти з рахунків в Україні
    Першого дня повномасштабної війни Нацбанк заборонив зняття валюти з карткових та поточних рахунків, але потім скасував свою заборону, встановивши обмеження за сумою.

    Спочатку за день можна було зняти долари та євро у сумі не більше ніж еквівалент 30 тис. гривень, пізніше — не більше ніж еквівалент 100 тис. гривень.

    Вивезення валюти за кордон
    4 березня 2022 року НБУ скасував вимоги щодо наявності у громадян підтверджувальних документів із банків при переміщенні валютних цінностей за межі України. При цьому обов’язок декларувати готівкову валюту залишився.
    Пізнішу вимогу надавати на митниці підтверджувальні документи з банків на суму від 10 тис. євро на людину було відновлено.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми