Перший за більш ніжціле століття зовнішній дефолт Росії є практично неминучим. Серед іншого, про це свідчить те, що Казначейство РФ припинило виплати доларових боргів з рахунків Росії в американських банках.
Про це повідомляє Bloomberg. Там нагадали: востаннє Росія пережила дефолт у 1998 році – але тоді він стався за внутрішнім боргом. А пропуск виплат із зовнішнього боргу востаннє був після революції 1917 року.
"Спочатку Казначейство РФ припинило виплати доларових боргів за російськими рахунками в банках США. Потім, коли спробу платежу в твердій валюті було заблоковано, Росія порушила умови за двома облігаціями, заплативши інвесторам рублями замість доларів. Перший зовнішній дефолт Росії за століття тепер виглядає майже неминучим" , – йдеться у повідомленні.
При цьому зазначається: за останніми звітами міжнародних фінансових аналітиків, ймовірність дефолту в Росії оцінюється у 90%. Очікується, що він відбудеться протягом найближчих 12 місяців.
"Якщо Росії не вдасться організувати виплати власникам облігацій протягом пільгового періоду, і на рахунки не надійдуть долари, це дефолт", – наводить видання слова головного інвестиційного директора берлінської компанії Capitulum Asset Management Лутц Рогмайєр.
Водночас наголошується: імовірність того, що зі стану дефолту Росія не зможе вийти протягом цілого десятиліття, дуже висока. Це означатиме:
відсутність доступу до міжнародних ринків капіталу;
дуже високі витрати на запозичення навіть у Китаю;
відсутність інвестицій;
відсутність економічного зростання;
низький рівень життя росіян.
Причина ж, за якою РФ взагалі опинилася на межі дефолту, за словами аналітиків, гранично зрозуміла: військова агресія проти України і санкції Заходу, що послідували за нею. "Заморожування валютних резервів центрального банку вилучило Росію зі світової фінансової системи", – констатували вони.