Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Bloomberg зробив прогноз по дефолту на росії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: дефолт

  Перший за більш ніжціле століття зовнішній дефолт Росії є практично неминучим. Серед іншого, про це свідчить те, що Казначейство РФ припинило виплати доларових боргів з рахунків Росії в американських банках.

  0033_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)


  Про це повідомляє Bloomberg. Там нагадали: востаннє Росія пережила дефолт у 1998 році – але тоді він стався за внутрішнім боргом. А пропуск виплат із зовнішнього боргу востаннє був після революції 1917 року.

  "Спочатку Казначейство РФ припинило виплати доларових боргів за російськими рахунками в банках США. Потім, коли спробу платежу в твердій валюті було заблоковано, Росія порушила умови за двома облігаціями, заплативши інвесторам рублями замість доларів. Перший зовнішній дефолт Росії за століття тепер виглядає майже неминучим" , – йдеться у повідомленні.

  При цьому зазначається: за останніми звітами міжнародних фінансових аналітиків, ймовірність дефолту в Росії оцінюється у 90%. Очікується, що він відбудеться протягом найближчих 12 місяців.

  "Якщо Росії не вдасться організувати виплати власникам облігацій протягом пільгового періоду, і на рахунки не надійдуть долари, це дефолт", – наводить видання слова головного інвестиційного директора берлінської компанії Capitulum Asset Management Лутц Рогмайєр.

  Водночас наголошується: імовірність того, що зі стану дефолту Росія не зможе вийти протягом цілого десятиліття, дуже висока. Це означатиме:

  відсутність доступу до міжнародних ринків капіталу;

  дуже високі витрати на запозичення навіть у Китаю;

  відсутність інвестицій;

  відсутність економічного зростання;

  низький рівень життя росіян.

  Причина ж, за якою РФ взагалі опинилася на межі дефолту, за словами аналітиків, гранично зрозуміла: військова агресія проти України і санкції Заходу, що послідували за нею. "Заморожування валютних резервів центрального банку вилучило Росію зі світової фінансової системи", – констатували вони.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми