Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Бізнес переорієнтувався на військові рейки

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бізнес

  В Україні попри бойові дії відновлюється робота бізнесу. При цьому підприємцям надають державну підтримку. Запущено податкову реформу та спеціальні програми, які допомагають перевезти виробництво до відносно безпечних регіонів, а також працевлаштувати переселенців.

  5394_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про останні законодавчі зміни та нововведення розповіли у пресцентрі Верховної Ради.

  Податки і збори

  1. Податкові канікули. Якщо у підприємця немає можливості заплатити, він звільняється від фінансової та адміністративної відповідальності. Правило діє і для юридичних осіб, і для фізосіб-підприємців (ФОП).

  Сплатити всі "пропущені" податки потрібно буде протягом 3 місяців після скасування воєнного стану. Фізичні особи, ФОП, юридичні особи подають податкові звітні документи протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану за весь період неподання звітності.

  Також фізособи звільняються від сплати податку на житлову нерухомість (за 2021-2022 рр.), якщо вона розташована на територіях, де велися бойові дії або на тимчасово окупованих територіях, а також якщо така нерухомість стала непридатною для проживання в результаті збройної агресії РФ. За тими ж принципами не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за землі державної та комунальної власності).

  2. Звільнення від ПДВ. Чинне за умови, якщо товари не походять з РФ. Від сплати податку на додану вартість звільняються:

  товари, у тому числі пальне, які передані на потреби армії, а також державну або комунальну власність, у тому числі на користь ТрО;

  товари, що ввозяться на митну територію в режимі імпорту фізособами-підприємцями 1-ї та 2-ї груп, а також 3-ї групи, коли не є платниками ПДВ;

  від мит ​​та ПДВ звільняються товари, що імпортуються підприємствами для вільного обігу (крім алкогольних напоїв, тютюнових виробів), якщо такі товари не йдуть із Росії. З тією самою умовою від митних платежів звільнено транспортні засоби, що ввозяться громадянами.

  3. Спрощена система та єдиний податок. У період воєнного стану розширено можливість застосовувати спрощену систему оподаткування. Так, до третьої групи зі ставкою 2% від обороту зможуть перейти платники податків без урахування ліміту обсягу доходу. У ній дозволено бути продавцям підакцизних товарів. Для них призупинено реєстрацію податку на додану вартість.

  Фізособи-підприємці 1-ї та 2-ї групи мають право не сплачувати єдиний податок. Відповідно, вони можуть не подавати звітність за ті періоди, які не сплачуватимуть податок.

  З 1 березня до кінця воєнного стану та ще протягом 12 місяців після його скасування не нараховувати та не платити ЄСВ за себе дозволяється:

  ФОПам, у тому числі тим, хто обрав спрощену систему оподаткування,

  особам, які здійснюють незалежну професійну, релігійну (місіонерську) або іншу подібну діяльність,

  членам фермерських господарств.

  4. Гуманітарна допомога та благодійність. Операції з надання благодійної допомоги на користь ЗСУ, ТрО, сил цивільного захисту та лікарень не обкладаються податком. Також оподаткуванню не підлягає сума відшкодування вартості пального, витраченого на перевезення такої допомоги.

  Фізичні особи, які переказали протягом 2022 року пожертвування неприбутковим організаціям, мають право на податкову знижку. Вона поширюється на витрати, що не перевищують 16% загального річного доходу.

  До річного оподатковуваного доходу не включається надання благодійної допомоги тим, хто проживає у місцях проведення бойових дій та внутрішньо переміщеним особам.

  5. Ввізне мито. Соціально значущі продукти харчування та медикаменти не обкладаються ввізним митом. Також від неї звільняються операції з ввезення товарів, кінцевим отримувачем яких є правоохоронні органи, Міністерство оборони України, ЗСУ та ТрО.

  Також скасування мит поширюється для бізнесу на товари для вільного поводження (крім алкогольних напоїв, тютюнових виробів), а для пересічних громадян – на автомобілі.

  6. Рента за газ. Встановлено диференційовану ставку рентної плати за видобуток природного газу: чим вища ціна реалізації газу, тим вища ставка. При цьому 3% ренти йде до бюджетів місцевого самоврядування, 2% – до обласних бюджетів.

  7. Бензин та дизпаливо. На період воєнного стану знижено ставку ПДВ з 20% до 7% для операцій з постачання та ввезення на митну територію України бензинів, важких дистилятів та зрідженого газу. Встановлено нульову ставку акцизного податку.

  Також дозволяється використовувати бензин та дизельне паливо екологічних класів Євро-3 та Євро-4. А ПДВ на внутрішні перевезення авіатранспортом також знижено з 20% до 7%.

  Релокація бізнесу

  В Україні діє програма безкоштовного переїзду підприємств. Влада підбирає підходящі площі для розміщення виробництва та розселення персоналу, а також допомагає знайти співробітників на новому місці.

  Головною умовою є наявність логістичної спроможності без надмірної загрози для водіїв та залізничників. Тож у зоні безпосередніх бойових дій та через гуманітарні коридори релокація не проводиться.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми