Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці повернулись до безготівкових розрахунків

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банківська картка, готівка

    Загальна кількість транзакцій за картками у березені поточного року, порівняно з аналогічним періодом 2021 року, зменшилася на 26,2%, а грошові об’єми не змінились.

    3465_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це свідчать дані щодо карток 19 банків-клієнтів Українського Процесінгового Центру (UPC) в Україні, порівнюючи показники березня 2022 та 2021 років.
    «За березень 2022 року відмічається значне зменшення активності держателей карток: значно менше знімають готівку в АТМ та оплачують за товари і послуги в інтернеті. Безсумнівно, основним фактором платіжної поведінки держателів карток є війна України проти рф. Українці стали більш ощадливими та, здебільшого, витрачають кошти на необхідні товари і послуги, а також більше перераховують гроші на інші картки», — розповідають аналітики UPC.

    Оплата карткою у POS-терміналах
    Загальна кількість покупок карткою у POS-терміналах зменшилася на 23,4% та складала в середньому 7 транзакцій на одну активну картку за березень 2022 року.
    Спостерігається збільшення грошових обсягів оплат карткою — держателі карток витратили на 24,3% більше. Середня сума чеку за рік збільшилися на 62% та дорівнює 840 грн.
    Зняття готівки
    Кількість операцій зняття готівки в банкоматі зменшилась вдвічі (-51,0%) та складає одну транзакцію за місяць. Обсяги АТМ-транзакцій зменшилися на 36,3%, а середня сума чеку збільшилась на 30% та дорівнювала 4 368 грн.
    Кількість операцій зняття готівки в відділеннях банку не змінилась, а обсяги транзакцій — зменшилися на 29,6%.
    Розрахунки в Інтернеті
    За березень поточного року, порівнюючи з тим же періодом 2021 року, кількість оплат в інтернеті зменшилися на 24,8%, а їх обсяги зросли на 8,6%. Середня сума чеку дорівнювала 2 722 грн., що на 44,4% більше ніж минулого року.

    Найчастіше держателі карток оплачували комунальні послуги, поповнювали мобільні телефони та платили за відео-ігри. Значно менше, ніж рік тому, витрачали на послуги кур’єрів, замовлення готової їжі, магазини косметики, авіа та залізничні квитки, таксі та магазини одягу.
    Перекази з картки на картку
    Сервіс переказів й надалі показує зростання. У березні 2022 року кількість таких переказів майже не змінилась (+1%), а за грошовими обсягами відмічається зростання обсягів таких переказів вдвічі (на 111%). Зауважимо, що середня сума операції дорівнювала 5 140 грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми