У найближчому майбутньому на біткоїн і криптовалюту загалом чекає вельми широке розповсюдження як платіжного засобу. Це трапиться завдяки зниженню волатильності цифрових активів, низьким комісіям та психологічному прийняттю такого інструменту.
Як повідомив у Twitter директор Фонду захисту прав людини Алекс Гладстейн, про це йдеться у доповіді одного з найбільших інвестиційних банків світу Morgan Stanley. Документ присвячений довгостроковій перспективі переходу від фіатних до криптовалютних платежів.
Автори доповіді констатують, що кожен шостий пристрій для точок продажу (наприклад, POS-термінали та банківські термінали) у світі працюють на програмному забезпеченні американської NCR. І саме з цим розробником у квітні уклала угоду про співпрацю криптовалютна платіжна компанія Strike.
Експерти називають таке партнерство найважливішою віхою в еволюції використання біткоїну як платіжного засобу. Адже у США саме у фізичних, а не онлайн-магазинах здійснюється понад 85% продажів.
“Це оголошення має важливе значення, навіть якщо невелика частина роздрібних магазинів вирішить додати криптовалютний функціонал", – підкреслили в Morgan Stanley.
Аналітики вказують на вигідність біткоїн-транзакцій, що здійснюються за допомогою Lightning Network (протокол, що дозволяє виконувати операції офчейн, тобто не записуючи кожну з них в основний блокчейн). Комісії в цій системі близькі до нуля, що є практично для невеликих платежів, які характерні для користувачів звичайних банківських карток.
Разом із широким прийняттям біткоїну у роздрібній торгівлі, може значно впасти і волатильність віртуальних активів, яка відлякує багатьох людей. З іншого боку, зростання купівельної спроможності біткоїну з 2020 року стабільно обганяє інфляцію в США, що видно на різних цінових графіках.
Також із поширенням біткоїну у роздрібній торгівлі американцям не варто турбуватися і про оподаткування криптоплатежів. Аналітики зазначають, що законодавство США звільняє від податків приватні транзакції BTC в еквіваленті до $200.