Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Шахраї придумали нові схеми на війні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї

  На звільнених від російських окупантів територіях активізувалися шахраї. Аферисти вигадали нові схеми обману українців, наприклад, пропонують платне розмінування або звільнення родичів із полону.

  3465_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це попередив Національний банк України (НБУ). "Українці на звільнених від окупантів територіях починають повертатися до своїх будинків. Шахраї, на жаль, не залишаються осторонь і намагаються заробити гроші у нових реаліях", – попередили в Нацбанку.

  "Платне розмінування"

  Про таку схему дізналися у ДСНС. Зловмисники ходять по домівках Київської області та представляються піротехніками ДСНС. Вони пропонують за плату обстежити приміщення, знайти та нейтралізувати вибухонебезпечні предмети.

  Але насправді всі роботи з розмінування виконуються безкоштовно. Це робиться згідно з планом та в порядку черги. Якщо хтось пропонує розмінування за гроші, потрібно не впускати таких людей у своє житло і одразу повідомляти про їхні дії поліції.

  "Звільнення з полону за гроші"

  Командування морської піхоти попереджає: мішенню шахраїв стають рідні та близькі військовослужбовців. Їм телефонують із прихованих номерів та пропонують за гроші сприяти звільненню військовослужбовця з полону.

  Зловмисники прикриваються прагненням "уточнити інформацію". Так вони отримують персональні дані українських військових.

  Важливо пам'ятати, що всі питання звільнення військовополонених перебувають у винятковій компетенції органів державної влади. І жодних грошей із близьких та родичів у такому разі не беруть.

  У НБУ також попередили, що можливі інші методи обману. Шахраї можуть представлятися не лише працівниками ДСНС та органів військового управління, а й працівниками банків, самого НБУ, поліції, податкової, комунальних служб тощо. Тому будь-яку інформацію необхідно перевіряти в офіційних джерелах відповідних організацій та державних установ.

  "Виплати всім жителям України"

  За даними Кіберполіції, шахраї організовують SMS-розсилки, в яких розповідають про виплату матеріальної допомоги вимушеним переселенцям. SMS містять посилання, за якими можна оформити заявку на отримання допомоги.

  Текст повідомлення може бути таким: "Дорогі брати і сестри!!! Відсьогодні ми починаємо виплати всім жителям України, незалежно від місця знаходження та соціального статусу. Усім дорослим виплата становить: захисникам України – 5 тис. грн. Жінкам – 4 тис. грн. Дітям – 3 тис. грн".

  Коли жертва переходить за посиланням, їй пропонують ввести персональні дані та інформацію про платіжну картку нібито для зарахування коштів. Однак насправді дані використовуються для того, щоб вкрасти з картки всі гроші. Тому:

  не переходьте на посилання від незнайомців;

  довіряйте інформацію лише з офіційних джерел, наприклад, від державних установ;

  перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані (адреси справжнього та шахрайського сайту можуть бути схожі, за винятком одного або кількох символів);

  нікому та ніде не повідомляйте тризначний номер на обороті картки (CVV), коди банків та мобільних операторів, паролі до інтернет-банкінгу, кодове слово банку;

  повідомляйте про спроби обману до Кіберполіції.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми