Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українцям змінили доступ до соцпослуг

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: суспільство

  Закон про зміну порядку визначення середньомісячного доходу громадян та спрощення доступу до соціальних послуг у період дії воєнного стану набув чинності.

  4681_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Відповідний закон № 2193-IX, підписаний Президентом, опубліковано в офіційному виданні «Голос України».

  Документ передбачає уточнення терміна «малозабезпечена особа».

  Раніше для визначення цього статусу враховувався дохід за останні 6 календарних місяців, проте тепер, згідно з ухваленим законом, враховується дохід за два квартали, що передують місяцю, що є попереднім по відношенню до місяця звернення за наданням соцпослуг.

  Також у документі визначається, що у разі запровадження надзвичайного чи воєнного стану особам з-поміж внутрішньо переміщених осіб (ВПО) компенсація за догляд за фізособами за їх новим місцем проживання/перебування призначається та виплачується, якщо у бюджетах сільських, селищних, міських рад передбачені кошти на виплату компенсації з урахуванням кількості ВПО.

  При цьому якщо у бюджетах сільських, селищних, міських рад не передбачено коштів на виплату компенсації, визначається право та підтверджується факт догляду без виплати компенсації.

  Крім цього, передбачено, що у разі запровадження надзвичайного чи воєнного стану з метою невідкладного вирішення питання надання соцпослуг особам/сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, заподіяну пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, органи місцевого самоврядування можуть надати право приймати рішення про надання соцпослуг екстрено (кризово) безпосередньо постачальникам соцпослуг державної/комунальної форми власності з подальшим інформуванням структурного підрозділу з питань соцзахисту населення уповноважених органів системи надання соцпослуг.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми