Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповів, чому гривні "просіла"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня

  Коливання курсу на готівковому ринку є відображенням чистого попиту і пропозиції готівкової валюти.

  4519_2354360.jpg (62.66 Kb)

  Так прокоментував Укрінформу ситуацію на валютному ринку виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

  «Оскільки впливи війни на офіційний валютний ринок мінімізовані завдяки запобіжникам, запровадженим НБУ ще в перший день російської агресії, можемо розглядати чорний ринок як зону експериментів, чисту від будь-яких обмежень. Відповідно, всі коливання, які там відбувалися, коли спочатку курс долара підскочив до 40 гривень, потім знизився до 32 і фактично наблизився до офіційного, а зараз знову зріс до понад 34 гривень, — це відображення чистого попиту і пропозиції готівкової валюти», — сказав Вишлінський.

  На його думку, зростання курсу після Великодня пояснюється, з-поміж іншого, додатковим попитом на валюту з боку охочих завезти за-кордону автомобілі, доки влада не скасувала їх безмитне оформлення. Під кінець тижня цей попит, вочевидь, частково вщух.

  За словами Вишлінського, така поведінка людей, які попри певні ризики віддають перевагу операціям на чорному ринку, цілком зрозуміла. «Якщо ти можеш продати валюту за кращим курсом, то чому маєш іти до банків? Відповідно, обсяги офіційного продажу валюти населенням доволі низькі. Думаю, після того як Верховна Рада ухвалить законопроєкт № 7311 і таким чином закриє „лазівку“ з безмитним ввезенням, попит на валюту зменшиться», — припустив експерт.

  Нагадаємо, Національний банк дозволив банкам відновити продаж готівкової іноземної валюти населенню з 14 квітня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми