Український бюджет у квітні отримав лише 76,2 млрд грн. Тоді як щомісяця на армію, пенсію, зарплати та інші дрібні витрати доводиться витрачати 170 млрд грн. Різницю доводиться покривати не лише за рахунок міжнародної фінансової допомоги, а й "друкування" грошей.
Про це у своєму Telegram-каналі написав член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. За його словами, зараз це вимушений захід, який призводить до зростання цін (інфляції). Проте, цю інформацію варто брати до уваги, щоб не піддаватися на пропозиції популістів, наприклад, продовжити податкові пільги.
"У місяці, повністю покриті війною (березень, квітень), ми витрачаємо близько 170 млрд грн на все (соціалку, армію, якісь дрібні капітальні витрати тощо). Або 5 млрд дол. – як і казав Мінфін. Витрати на місяць будуть збільшуватися – інфляція, зростання кількості людей, які потребують соціальної підтримки тощо", – йдеться в публікації нардепа.
З 24 лютого 2022 года Україна залучила до бюджету 4 млрд дол. допомоги (йдеться виключно про допомогу у наповненні бюджету, без урахування військової). Таким чином, ще одного мільярда доларів не вистачає щомісяця.
"Звідки ж береться цей мільярд? Ми його "друкуємо". Не буквально, звичайно, але "надрукованих" понад 70 млрд грн вже закладено в тих 143,8 млрд грн ОВДП. А це означає, що інфляція лише збільшуватиметься, а ціни зростатимуть", – додав Желєзняк.