Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як правильно інвестувати у криптовалюту

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиціЇ, криптовалюта

  Попри те, що ми чули про Bitcoin ще у 2012 році, ринок криптовалют зараз лише розвивається і знаходиться на першому, інфраструктурному, рівні.

  1999_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Наразі відбувається побудова Blockchain. А інвестори, своєю чергою, намагаються зрозуміти, яким має бути правильний алгоритм роботи із криптовалютами і як він буде працювати.
  Про це розповів управитель активами, інвестор, співзасновник компанії Wotan Михайло Пацан під час конференції «Мої фінанси під час війни. День 2 — Інвестиційний контрнаступ».
  За його словами, усе йде до того, що людство повністю перейде у цифровий світ до 2030-2035 року.
  Ринок NFT почав набирати оберти у 2021 році, однак вже зараз у нього проінвестовано близько 11 млрд доларів. Наразі значну частину ринку займають метавсесвіти та створення різного виду цифрових майданчиків.

  «Сама ідея створення метавсесвіту є цікавою, але той етап розвитку, який досягнутий наразі, є дуже примітивним — йому ще є куди зростати», — зазначив експерт.
  За словами Пацана, важливо розуміти, що NFT — це не картинка, а код.

  «Тобто фактично ви купуєте код, який дає вам доступ до закритого ком’юніті чи в метапростір. Фактично за допомогою цього коду ви отримуєте доступ до того, чого не мають інші, хто не придбав невзаємозамінний токен. Чудовий приклад — CryptoPunks або Bored Ape Yacht Club. Останній створив NFT, аби продавати доступ до закритого яхт-клубу. Однак потім цей метавсесвіт так виріс, що наразі компанія продає один свій NFT у середньому за 300 тис. доларів», — розповів Пацан.

  Яким має бути криптовалютний портфель інвестора
  «Що стосується портфелю, то у нас є Bitcoin як цифрове золото та Ethereum як цифрова нафта. Це основні криптовалюти, які я раджу розглядати — 40% на 40%. Ще 10% — це інвестиції у цифрове зберігання, я би сюди відніс Filecoin. Інші 10% — у різні протоколи, як Solana, Polkadot, Atom. Це такі активи, які тільки розвиваються. Можливо, вони колись витіснять Ethereum, тоді їх частину варто збільшувати. Ось таким може бути стабільний інвестпортфель, наскільки він може бути стабільним із криптовалютами. Адже крипта — дуже високоризиковий актив», — зауважив Михайло Пацан.

  Що буде з Bitcoin? Bitcoin, за словами експерта, треба розглядати як довгострокову інвестицію. У такому розрізі головна криптовалюта буде зростати.
  «Просто виділіть для себе: якщо ви готові інвестувати у BTC 5%, купіть зараз на 1%. Якщо Bitcoin падатиме далі — ще на 1%. І таким чином наберіть свої 5%. Але тримайте BTC до 3 років, тоді продайте і отримаєте відповідний дохід», — радить Пацан.
  Як оподатковується дохід із крипти
  За словами іншого експерта, фінансового планера в iPlan.ua Сергія Мікулова, в Україні зараз є Закон про віртуальні активи.
  «Він був ветований, потім його доопрацювали, але він все одно ще не працює. Чому? Тому що у положеннях зазначено, що Закон набирає чинності тоді, коли до Податкового кодексу будуть внесені зміни щодо оподаткування віртуальних активів. Тобто у нас малюнок є, але він не працює», — зазначив Мікулов.
  Тому зараз оподаткування доходів від криптовалют — 18% + 1,5%.
  Інвестор також висловив свою думку, яким може бути податок після внесення відповідних змін до ПКУ.
  «Найпростіший спосіб — зробити податок з обороту. Так, розглядається ставка 5%. Тому що прослідкувати, які монети купував інвестор, на які токени чи NFT поміняв, на який фіат вийшов — це дуже важко. Тому 5% з переходу в фіат — це буде простіше», — розповів він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми