Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки іноземного бізнесу пішло з росії

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: бізнес

    Із трьох найбільших іноземних банків в Росії лише один повністю залишив російський ринок.

    1999_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Станом на сьогодні 1439 іноземних компаній із 70 країн та 55 галузей економіки скоротили, призупинили або припинили свою діяльність в Росії.

    Про це йдеться в дослідженні Київської школи економіки.

    Зокрема, 1017 компаній згорнули російські операції, ще 422 скоротили поточні операції та призупинили нові інвестиції. Продовжують діяльність у Росії ще 580.

    "Станом на 13 травня ми ідентифікували близько 2000 компаній та організацій і їхню позицію щодо роботи на ринку РФ, близько половини з них публічні. Для приблизно 400 публічних груп компаній ми також ідентифікували їхній операційний бізнес в РФ (наявність контрольної частки в юридичній особі), що дало змогу підрахувати вартість інвестованого капіталу (близько $113 млрд), локальну виручку (на загальну суму $200 млрд), а також персонал (майже 700 тисяч осіб)", - йдеться в повідомленні.

    Як додали у КШЕ, станом на 13 травня компанії, які оголосили про повний вихід з Росії, мали $27,2 млрд річного доходу та $13,8 млрд капіталу. Компанії, які призупинили свою діяльність на російському ринку, мали річний дохід у розмірі $66,2 млрд і $35,4 млрд капіталу. Лише Топ-10 компаній - найбільших платників податків сплачували $13,7 млрд податків на рік.

    Банківський сектор Росії
    За даними КШЕ, із 3 найбільших іноземних банків в Росії лише один повністю залишив російський ринок, а 2 розглядають продаж бізнесу, але досі конкретних кроків не зробили.

    Експерти нагадують, що першими про свій вихід з ринку РФ заявили інвестиційні банки. З 10 по 15 березня про згортання бізнесу в Росії сказали американські Goldman Sachs, J.P. Morgan, Citi, німецькі Deutsche Bank та Commerzbank. Припинив діяльність в РФ і французький Credit Agricole.

    Водночас, зазначають в КШЕ, багато дочок іноземних банків хоч і не ведуть активного бізнесу в Росії, але обслуговують своїх міжнародних клієнтів, тому залишають свою присутність. Італійський Intesa Sanpaolo, японський Sumitomo Mitsui, британський HSBC, нідерландський ING, шведський SEB припинили вести новий бізнес з російськими компаніями, але залишаються на ринку.

    Серед трьох іноземних банків в Росії з найбільшими активами першим про вихід заявив французький Societe Generale, підписавши в квітні угоду про продаж "Росбанку" компанії "Інтеррос" Володимира Потаніна.

    Тим часом австрійський "Райффайзен Банк" та італійський "ЮніКредит Банк" продовжують працювати в Росії повідомляють в КШЕ.

    Раніше Raiffaisen Bank International заявляв, що оцінює всі стратегічні варіанти свого майбутнього в РФ, включно з "ретельно керованим виходом". А 11 травня стало відомо, що UniCredit проводить перемовини про продаж російської "дочки", але конкретики наразі немає.

    Угорський OTP Bank оголосив, що не надає фінансування своєму банку в РФ та зменшує корпоративне кредитування. Чеський Home Credit намагався продати свою російську дочку ще до початку військової агресії та зменшував активи, проте після початку війни заяв щодо свого бізнесу в Росії компанія не робила.

    Раніше Центр протидії дезінформації при РНБО повідомив, що попри заяви про вихід з ринку Росії, деякі міжнародні компанії маніпулюють поняттями та фактично досі працюють на російського споживача.

    Серед компаній, які, попри гучні заяви, все одно залишились на ринку РФ, хоч і зменшивши свою присутність: Nestle, MARS, Danone, Procter & Gamble та деякі інші.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми