Майже третина інвесторів припинила діяльність в Україні під час війни. При цьому Україна вже стала модним брендом, і після завершення бойових дій до країни не лише повернуться нові старі інвестори, а й прийдуть нові. Зокрема це можуть бути і 144 компанії, які раніше працювали з Росією.
Про це розповів виконавчий директор урядового офісу UkraineInvest Сергій Цівкач (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця). Нині, за його словами, 29% інвесторів зупинили роботу з Україною через війну, 80% – мають проблеми з логістикою, але при цьому 19% інвесторів все одно працювали в звичайному режимі.
"Для України це означає, що нам потрібно ще активніше працювати з інвесторами. Але тепер це пов'язано не лише з регуляторною політикою та функціонуванням держорганів, а й з військовою, політичною та геополітичною ситуацією... Єдиного рецепту немає. Потрібно постійно проводити аналітику того , Що відбувається, що потрібно зробити, щоб відповідати вимогам бізнесу", – підкреслив Цівкач.
При цьому він уточнив, що головні партнери України – інвестори, які працюють з виробництвом. Тобто це інвестиції у заводи, фабрики, видобувну галузь, енергетику тощо. "Ці інвестори залишаються нашими партнерами. Ми отримуємо постійні запевнення, що інвестиції будуть відновлені одразу після закінчення війни", – пояснив Цівкач.
Надходять і нові запити. Акцент планують робити на перебудову економіки – щоб Україна перестала бути сировинною країною.
"До нас, наприклад, звернувся американський інвестор, який зацікавлений у виготовленні напівпровідників в Україні. Це показовий проект, тому що Україні потрібно буде відбудовуватись на новому рівні. Ми не можемо завершити війну та повернутися до сировинної економіки, ми маємо привезти нові технології. І у нас тут дуже добрі перспективи", – повідомив чиновник.
Зокрема це може бути й сільське господарство, адже в Україні недостатньо заводів, що займаються переробкою сировини аграрної сировини. Крім того, перспективними є кіберсфера, а також виробництво зброї та аерокосмічна галузь.
"Україна зараз є модною. На жаль, це пов'язано з війною. Але нам потрібно цим скористатися. Після закінчення війни у нас буде 3-6 активних місяців для того, щоб залучити "емоційні інвестиції". Це компанії, які планують інвестувати в нашому регіоні , але ще не вибрали локацію", – пояснив Цівкач.
Вже понад 1000 компаній сказали, що виходять із Росії або зупиняють свою діяльність. А 144 компанії скасували плани інвестування в РФ і тепер можуть стати партнерами України.
"Ми зараз відслідковуємо ці компанії і потім за підтримки урядових партнерів шолом їм листа-запрошення відвідати Україну після війни і особисто переконатися, що вони можуть розташувати свої заводи не в Росії, а в Україні", - заявив Цівкач .