Допомога ЄС у відбудові України передбачає інвестиції на десятки мільярдів євро та десятиріччя роботи. Менш ніж за два тижні лідери ЄС зберуться для затвердження плану відбудови.
Концепцію та бачення Україна розробляла з Єврокомісією, розповіла віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону.
"Важливо, що в основі цього документа лежить принцип співвласності, тобто не буде одностороннього фінансування, яке надаватиметься Україні. Ми будемо спільно визначати пріоритети, регіони і першочергові потреби, які потребують фінансування на основі запиту й роботи української влади, - пояснила вона.
Кошти не виділятимуть просто так. Будуть певні домовленості між ЄС та Україною. Євросоюз контролюватиме впровадження реформ. Завдяки цьому Україна зможе стати частиною Євросоюзу.
Відбудова України займе роки. Тому процес відбудови поділили на етапи. Перший - це покриття наявного дефіциту бюджету. Це домовленість президента Володимира Зеленського з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
"Це так зване виділення швидких грошей, макрофінансова допомога 9 мільярдів євро", - пояснила Стефанішина.
Це фактично той самий "План Маршала", про який говорили раніше.