Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Повернення соцвиплат у Польщі: що варто знати

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: соцвиплати

    Польща проявляє непохитну солідарність з Україною під час повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави. З-поміж усіх європейських країн вона найбільше підтримує біженців, зокрема фінансово.

    1088_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Втім, якщо ви є біженцем, який отримує соціальні виплати, й прийняли рішення виїхати з Польщі, то маєте знати, що в деяких випадках доведеться повернути гроші з відсотками. Розповідаємо, в яких саме.
    Повернення соціальних виплат в Польщі
    Якщо ви оформили тимчасовий захист у Польщі та отримуєте виплати, й вирішили виїхати з країни — обов’язково повідомте про це Управління соціального страхування (ZUS). В іншому разі вас можуть зобов’язати повернути фінансову допомогу, але вже з відсотками.
    Водночас допомога біженцям виплачується лише в тому випадку, якщо вони перебувають у Польщі. Громадяни України, які планують виїжджати за межі країни більше, ніж на 30 днів, повинні повідомити про це в ZUS і відмовитися від отримання пільг, зокрема 500+.
    «Попереджаю, у нас є можливість дізнатись, чи виїхала певна людина з нашої країни. Якщо іноземець отримує від нас гроші, і не повідомляє про свій виїзд з Польщі, йому доведеться повернути гроші з відсотками», — підкреслила регіональна представниця ZUS Івона Ковальська-Матіс.
    Вона додала, що ZUS має доступ до різних державних реєстрів. При цьому, якщо буде потреба, то вони зможуть використати спеціальний реєстр українців, який веде прикордонна служба.
    Куди і як повідомити про виїзд
    Українці, які отримують польську грошову допомогу, перед виїздом можуть повідомити про це ZUS через платформу електронних послуг (PUE) установи соціального страхування. Потрібно лише вибрати форму POG і заповнити її.
    Слід зазначити, що це стосується як тих, хто повертається в Україну, так і тих, хто має намір переїхати в іншу країну.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми