Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Стрибок долара: як заробляють спекулянти

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  Станом на ранок 22 травня у деяких обмінниках курс долара становить 40 гривень. За даними Мінфіну, ще тиждень тому долар можна було придбати за 34,2 грн.

  4468_1807580.jpg (61.83 Kb)


  Основними причинами здорожчання валюти банкіри називають ажіотаж українців та вплив валютних спекулянтів.

  Фінансовий аналітик Олексій Кущ в ефірі ТСН спрогнозував, наскільки впаде гривня, та розповів про приклади валютних спекуляцій.

  «Перше за все це (дозвіл НБУ — ред.) унеможливлює валютні спекуляції, які проводились останні місяці. Схема була наступна: якщо в Україні покласти на платіжну картку гроші у гривні і виїхати за кордон, то за кордоном цю гривню можна перетворити в іноземну валюту за фіксованим курсом НБУ — 29,25. Потім можна з цією валютою повернутися до України і продати її в обмінному пункті за ринковим курсом, наприклад 37-38 гривень», — зазначив він.

  За його словам, завдяки цьому можна було заробляти величезний спекулятивний дохід.
  За даними НБУ, за рахунок таких курсових спекуляцій, відтік валюти з України складав приблизно $100 млн на добу.

  Аналітик підкреслив, що рішення НБУ щодо дозволу банкам продавати валюту за будь яким курсом, унеможливлює всі схеми.
  Ситуація з курсом долара є відображенням ситуації в економіці.
  Адже зараз економіка призвичаюється до військового стану, економічна активність зростає, споживча активність теж збільшується, хоч і незначними темпами. Динаміка імпорту починає перевищувати динаміку експорту.
  Коли чекати на стабілізацію
  Експерт наголосив, що після того, як в Україні почнеться реалізація нового пакету фінансової допомоги від Заходу, ситуація з курсом почне стабілізовуватися.
  Однак він підкреслив, що наразі головний фактор курсоутворення в Україні — це військовий фактор. І зараз важко спрогнозувати, наскільки гривня може впасти відносно долара.
  «Чим швидше закінчиться війна, тим швидше буде відновлена економіка, буде швидша стабілізація валютного курсу», — зазначив він.
  Економічна ситуацію починає покращуватися, оскільки українські виробники поступово відновлюють експорт товарів на світові ринки, що також впливатиме на валютний курс.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми