Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки грошей витрачають українці за кордоном

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: суспільство, фінанси

  У квітні українці, що виїхали за кордон через війну з росією, витратили там близько $2 млрд, розраховуючись або знімаючи готівку з карток українських банків.

  4468_1807580.jpg (61.83 Kb)


  Про це, з посиланням на дані Нацбанку, Forbes розповів представник України у Світовому банку Роман Качур.
  Пресслужба НБУ підтвердила ці цифри. 80% коштів з витрачених у квітні $2 млрд — це оплата товарів у pos-терміналах торговельної мережі й отримання готівки.
  Найбільше коштів, розраховуючись картками, наші громадяни витрачали на:
  17% — оплату в продуктових магазинах/супермаркетах;
  11% — купівлю непродовольчих товарів;
  8% — оплату готелів;
  5% — операції на АЗС;
  4% — розрахунки у закладах харчування.
  Окремо від цих даних Forbes порахував, скільки українці витрачають на послуги мобільного звʼязку.
  Якщо порівняти з тогорічною статистику закордонних витрат, то можна побачити 3—4-кратне зростання. «У другій половині 2021 року українці розраховувались у мережах банків-нерезидентів на $500–700 млн щомісячно. Ще до $50 млн знімали в банкоматах готівкою», — коментує фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.
  За даними міністерки соціальної політики Марини Лазебної, понад 5 млн українців з початку війни виїхали за межі країни. З них 4,5 млн — до країн-сусідів, у тому числі понад 2 млн — до Польщі. Наприкінці квітня Forbes, використовуючи дані мобільних операторів, проводив розрахунки, де і скільки українців проживає. Вийшло, що найбільші країни-реципієнти — Польща, де проживає понад 1 млн українців, Чехія і Німеччина — 350 000 і 300 000 відповідно.

  Переїхавши, українці роблять посильний внесок у споживчий ринок ЄС. «Враховуючи кількість біженців, виходить, що кожен українець вкладає в економіку європейських країн по $400 на місяць», — порахував Качур.
  Нацбанк рахує інакше: вони беруть дані управління Верховного комісара ООН у справах біженців, згідно з якими з України виїхали 6,4 млн людей.
  Тож кожен українець у квітні розрахувався карткою в середньому на $125 (в еквіваленті) та зняв приблизно $150 готівки в банкоматі.
  Куди переїхали більш заможні українці, а в яких країнах оселились наші співвітчизники з низькими доходами? Національний банк не надав даних щодо витрат українців у географічному розрізі. Forbes надав дані роздрібних українських банків — ПриватБанку та monobank.

  Всі українці, що виїхали в ЄС, з початку війни витратили зі своїх платіжних карток у торгових мережах близько $1,5 млрд, повідомила пресслужба ПриватБанку. Загальний обсяг безготівкових оплат у мережі ПриватБанку за березень—квітень становить приблизно $2,3 млрд.
  У monobank за березень—квітень наземні торгові операції клієнтів за кордоном становили $159 млн, а в Україні за цей самий період — близько $571 млн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми