Фінанси. Гроші. Валюта, Продукти харчування Автор: RomanK Друкувати

Як новий курс вплине на ціни в магазинах

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ціни

  Товари критичного імпорту в Україні закуповуються за офіційним курсом НБУ.

  2363_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Підвищення готівкового курсу валют, яке спостерігається через скасування Нацбанком обмеження на встановлення курсу банками, не впливатиме на прискорення інфляції в країні.

  Про це розповів радник керівника Офісу президента, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов на брифінгу.

  За словами Милованова, курс є показником розвитку економіки: якщо курс змінюється, то для людей це означає зміни в цінах або в макроекономічній стабільності. Наразі відбулася зміна курсу, тому що на готівковому ринку дозволили встановлювати курс, відмінний від курсу Нацбанку.

  "Курс НБУ залишається 29,25. Це означає, що якщо ви купуєте критичний імпорт по безготівковому розрахунку…то купуєте по курсу НБУ. Це, до речі, означає, що на інфляцію, зростання цін на товари першої необхідності, їжу, військові товари… не буде впливати той готівковий курс, який ми бачимо на вулиці. Тобто той стандартний канал, якого люди бояться, що збільшення курсу означає збільшення цін, цього разу не працює", - сказав Милованов.

  Радник керівника ОП пояснив, що готівковий курс впливає, якщо люди купують долари, аби поїхати щось купити в іншій країні, і це не є критичним імпортом. Тому в Україні наразі є подвійний курс – для критичного імпорту і для всього іншого.

  "Можливо, це справедливо, можливо ні, але під час війни це вимушена міра, тому що дійсно необхідно критично купляти за низьким курсом", - наголосив Милованов.

  Національний банк з 21 травня скасував обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам - раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми