Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як зняти арешт з банківських рахунків у воєнний час

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: банки

  У центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіли про особливості користування у воєнний період банківськими рахунками, на які накладено арешт.

  5242_011990_n1.jpg (75.24 Kb)


  Війна внесла корективи у всі сфери нашого життя. Тому для того, щоб не позбавляти громадян можливості розпоряджатись своїми коштами та витрачати їх на елементарні життєві потреби, а юридичних осіб можливості виплачувати заробітну плату найманим працівникам, Кабмін прийняв 2 важливі розпорядження.

  Згідно з ними, громадяни України, на рахунки яких органами державної виконавчої служби або приватними виконавцями накладено арешт, можуть користуватись коштами, що знаходяться на цих рахунках за умови, що сума стягнень за виконавчими провадженнями не перевищує розміру 100 тис. гривень.
  Куди можуть витрачати кошти з арештованих рахунків
  Юридичні особи — боржники, можуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями на виключний перелік цілей, а саме:
  для виплати заробітної плати, але в розмірі не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника юридичної особи — боржника;
  для сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  Дані розпорядження КМУ застосовуватимуться до припинення чи скасування воєнного стану на території України.
  Ці розпорядження не звільняють громадян та юридичних осіб від зобов’язань та не скасовують обов’язок їх виконувати і після скасування воєнного стану виконання проваджень буде відбуватись у звичному режимі.
  Як отримати доступ до коштів
  У період воєнного стану можливість користуватись грошовими коштами на рахунку, що знаходиться під арештом, зобов’язана надати банківська установа, в якій відкрито такий рахунок.
  Якщо банківська установа відмовляється надати громадянину можливість здійснити видаткову операцію з рахунку, на який було накладено арешт, дії такої установи можна оскаржити до Національного банку України, зателефонувавши на гарячу лінію: 0800505240 або 0442986555, подати електронне звернення на електронну адресу: nbu@bank.gov.ua або заповнивши онлайн-форму.
  Крім того, до закінчення воєнного стану в Україні, у разі відкриття нового рахунку клієнтом — боржником, арешт такого рахунку не застосовуватиметься — усі видаткові операції з нього можуть здійснюватися без врахування попередніх арештів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми