Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як працюють ФОП в умовах війни

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ФОП

  Військове вторгнення росії на територію України ускладнило умови ведення підприємницької діяльності. Водночас уряд ухвалив низку рішень, які дозволяють фізичним особам-підприємцям (ФОП) дистанційно отримувати державні послуги, необхідні для здійснення своєї діяльності під час дії воєнного стану.

  67_narada.jpg (39.39 Kb)


  Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
  Послуги для ФОПів на порталі Дія
  Відкрити ФОП в умовах війни можна в Порталі «Дія». Для цього достатньо заповнити електронну форму на порталі та підтвердити дані електронним підписом. У цей же спосіб можна припинити підприємницьку діяльність. Такі послуги безкоштовні.

  Також на Порталі «Дія» віднедавна підприємці можуть скористатися новою послугою — єДекларація. Це документ, який на час воєнного стану замінить певні види дозвільних документів, необхідних для здійснення підприємцями господарської діяльності.
  Подати єДекларацію можуть підприємці:
  у яких закінчився строк дії дозвільних документів до початку воєнного стану;
  які планують вести ліцензовану діяльність;
  які через війну змінили вид діяльності та розпочинають вести діяльність, для якої потрібна ліцензія.
  Відкриття рахунку для здійснення банківських операцій
  Для зберігання грошових коштів та здійснення всіх видів банківських операцій підприємець за власним вибором відкриває рахунок у будь-якому банку України на умовах договору.
  Проте необхідно чітко відокремлювати банківський рахунок для здійснення підприємницької діяльності та особистий, оскільки цивільні та підприємницькі доходи оподатковуються за різними правилами.

  З 2017 року гарантії Фонду гарантування вкладів поширюються і на рахунки ФОП. На час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування чи припинення гарантується 100% коштів на рахунку. Після закінчення тримісячного терміну сума гарантованого відшкодування становитиме 600 тис. грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми