Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк розповів про можливість повернення до плаваючого курсу

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: курс гривні, валюта

  Національний банк України (НБУ) наразі не бачить передумов для повернення до плаваючого курсу гривні.

  3959_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це заступник голови НБУ Юрій Гелетій заявив під час брифінгу.

  «Поки що час повернення до плаваючого курсу не настав, і наразі достеменно зазначити, коли це відбудеться, назвати конкретну дату, коли почнеться відбуватися перехід/повернення до плаваючого курсоутворення, ми не можемо», — сказав Гелетій.

  Він зауважив, що для цього необхідні відповідні макроекономічні передумови. Цей перехід має бути м’яким для ринку та не супроводжуватися шоками чи надмірними курсовими коливаннями.

  «Важливою умовою переходу від фіксованого курсу до плаваючого є активніша робота, перш за все, фінансового ринку та стабілізація валютних надходжень», — додав заступник голови НБУ.

  У цьому контексті він наголосив на важливості відновлення оподаткування імпорту та запровадження додаткового імпортного збору на некритичні категорії імпорту. Наступним важливим кроком буде підвищення ставок за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).
  Водночас Юрій Гелетій припустив, що запроваджені Нацбанком жорсткі обмеження на валютному ринку можуть змінюватися.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми