Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Банкір розповів, як вигідно обмінювати валюту за кордоном

  • Джерело: finclub.ua.  → Ключові теги: банки, валюта

    Українцям дали корисні поради, які зменшать втрати на комісіях та подвійних конвертаціях у ЄС. Такими лайфхаками поділився керівник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов на круглому столі Finclub.

    2036_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Розраховуйтесь за кордоном у євро

    "Дуже багато людей, які виїхали, мають картки в доларах — традиційно за українським звичаєм. Якщо вони роблять конвертацію в євро, то можуть дуже суттєво втрачати на курсах конвертації.

    Тому, хоч у мобільному додатку і припинено продаж іноземної валюти, вони мають можливість конвертації з долара в євро за прийнятним курсом. І нею варто скористатися, якщо ви у європейських країнах. Там вигідніше розраховуватися саме на євро", — сказав Олексій Блінов.

    Віддавайте перевагу картковим розрахункам
    За словами експерта, курс у торговельних мережах за фактом нижчий, ніж той курс, за яким ви знімаєте валюту в банкоматах — у банкоматах можуть бути додаткові комісії. Плюс є мережа агентів, які свою приховану комісію закладають у курс.
    «Тому всім рекомендую не знімати валюту навіть у межах ліміту і потім йти з нею в супермаркет, а залишати готівку на ті випадки, коли тільки ними можна розрахуватися, наприклад, у німецьких аптеках, де картки не приймають», — пояснив Блінов.
    Розраховуйтесь у валюті країни, в якій перебуваєте
    «Це дуже небезпечна штука, коли вам у Європі пропонують розрахуватись у доларах. Там буде потрійна конвертація і на цьому запрацюють навіть не банки, а сторонні європейські особи. Важливо у Чехії намагатися платити у кронах, у Польщі — у злотих, у Німеччині — у євро», — зазначив банкір.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми