На готівковому ринку продовжує триматися динаміка подорожчання. Проте зараз ситуація набагато стабільніша, ніж була у 2014–2015 роках.
І це разом з тим, що країна зіткнулася з ще більшою кількістю викликів, але банківська система зараз набагато сильніша. Все це завдяки правильним діям Нацбанку.
Про це сказав економіст, член Ради Національного банку України Василь Фурман.
За його словами, Нацбанк заявляв про те, що в період війни політика фіксованого курсу краща за ту, яку проводили до цього.
І це правильно. Ми бачимо, що сьогодні все набагато стабільніше, ніж у 2014–2015 роках.
— зазначив Фурман.
І додав, що професіоналізм відіграє головну роль у таких питаннях. А підвищення облікової ставки дозволило зберегти кошти населення та бізнесу та забезпечити безперебійне функціонування банківської системи.
«На перспективу, щодо гривні, ми сказали про те, що в майбутньому НБУ перейде до політики „плаваючого“ курсоутворення. Просто не зараз. Для цього потрібні передумови, зокрема, щоб запрацював експорт», — наголосив Фурман.
Він зазначив, що Нацбанк не дає прогнозів щодо того, що буде з гривнею. Однак він може зараз ясно сказати, що чим швидше закінчиться війна, тим менше витрат.
«Армію у величезних сумах фінансує державний бюджет. Це сотні мільярдів гривень. Водночас у перший день повномасштабної війни НБУ відкрив спеціальний рахунок із закликом допомогти армії. Тому що рівень довіри до Нацбанку зараз великий», — додав економіст.