Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст порівняв гривню в 2014 і в 2022

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня

    На готівковому ринку продовжує триматися динаміка подорожчання. Проте зараз ситуація набагато стабільніша, ніж була у 2014–2015 роках.

    0389_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    І це разом з тим, що країна зіткнулася з ще більшою кількістю викликів, але банківська система зараз набагато сильніша. Все це завдяки правильним діям Нацбанку.
    Про це сказав економіст, член Ради Національного банку України Василь Фурман.
    За його словами, Нацбанк заявляв про те, що в період війни політика фіксованого курсу краща за ту, яку проводили до цього.
    І це правильно. Ми бачимо, що сьогодні все набагато стабільніше, ніж у 2014–2015 роках.
    — зазначив Фурман.

    І додав, що професіоналізм відіграє головну роль у таких питаннях. А підвищення облікової ставки дозволило зберегти кошти населення та бізнесу та забезпечити безперебійне функціонування банківської системи.
    «На перспективу, щодо гривні, ми сказали про те, що в майбутньому НБУ перейде до політики „плаваючого“ курсоутворення. Просто не зараз. Для цього потрібні передумови, зокрема, щоб запрацював експорт», — наголосив Фурман.

    Він зазначив, що Нацбанк не дає прогнозів щодо того, що буде з гривнею. Однак він може зараз ясно сказати, що чим швидше закінчиться війна, тим менше витрат.
    «Армію у величезних сумах фінансує державний бюджет. Це сотні мільярдів гривень. Водночас у перший день повномасштабної війни НБУ відкрив спеціальний рахунок із закликом допомогти армії. Тому що рівень довіри до Нацбанку зараз великий», — додав економіст.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми