Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

План дій при втраті документів за кордоном

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: документи

  Багато українців після повномасштабного вторгнення росії змушені були виїхати за кордон у пошуках тимчасового притулку, тому для них наявність закордонного паспорта важлива як ніколи.

  7650_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)


  Іноді все ж таки трапляються неприємності, і документи можна втратити.
  Насамперед потрібно відразу звернутися до місцевої поліції та написати заяву про втрачений документ.
  Другий крок — звернутися до представництва України за кордоном, де консул має видати документ на заміну закордонного паспорта.

  Державна міграційна служба та міністерства закордонних та внутрішніх справ України 29 червня мають запустити експеримент для громадян за межами країни, тож паспорти можна буде відновлювати у підрозділі державного підприємства «Документ». Список країн, де ця послуга є доступною, опублікують на сайті ДМС.
  Самостійний пошук
  Також можна спробувати знайти втрачені документи. У країнах Європи є різні міські та державні бюро знахідок. Наприклад, у Відні є офіційне бюро знахідок із спеціалізованим сайтом, де щодня публікують фото з інформацією про знайдену річ.
  Аналогічні послуги доступні на онлайн-сторінках міста або в соцмережах (мовою країни, де ви перебуваєте).
  Іноді таку опцію виконує посольство, наприклад Консульський підрозділ Посольства України в Австрії часто публікує відповідну інформацію у фейсбуці.

  Відновлення документів під час війни
  Трапляється і таке, що паспорт було втрачено в Україні, зокрема через бойові дії.
  Для українців є чіткий алгоритм дій у таких ситуаціях:
  подати заяву до найближчого відділення поліції;
  звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) чи територіального органу Державної міграційної служби (ДМС);
  можна звернутися до центрів державного підприємства «Документ».
  Оформити нову ID-картку може кожен громадянин України, якому виповнилося 14 років. А от отримати паспорт-книжечку вдасться лише через суд.
  Відкриття рахунку та грошові перекази за кордоном
  В умовах воєнного стану є деякі нюанси строків оформлення паспортів. Поки що оформити паспорт громадянина України терміново неможливо. Замість нього можна використовувати електронні документи у додатку «Дія», закордонний паспорт або посвідчення водія.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми