Дефолт росії, який настав 27 червня внаслідок невиконання зобов’язань щодо єврооблігацій на $100 млн, є технічним і в короткостроковій перспективі нічого не змінить. Однак ця подія позначиться на інвестиціях у країну та посилить міжнародну ізоляцію Росії, вважає перший заступник голови Комітету Ради з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.
«Чи означає це що в рф закінчилися гроші? Ні. Поки Захід купує у них нафту і газ, гроші у них є. Тому дефолт і „технічний“ — гроші є, а ось зробити щось з ними вони не можуть», — написав нардеп.
При цьому він вважає, що після події дефолту можуть виникнути крос-дефолти — кредитори попросять достроково виплатити гроші. А загальна сума таких зобов’язань сягає кількох десятків мільярдів доларів.
Загалом подія дефолту завжди дуже негативно впливає на країну: державу відключають від зовнішніх ринків капіталів, блокують банківську систему, падають усі рейтинги, відбувається відтік інвестицій. Все це розпочалося ще з 24 лютого, зазначає політик.
«То чому це важливо? Тому що це фінальний акорд їхньої економічної історії. І додатковий аргумент не мати справи з рф. І точно буде покладено у всі звіти, і навіть найбільш ризикові інвестори підуть з ринку рф», — говорить Железняк.