Попри війну публічні службовці продовжують виконувати свої обов’язки та поступово подають декларації за 2021 рік. НАЗК розуміє, що концентруватися на пошуку інформації для декларації може бути важко. Тому у НАЗК підготували три рекомендації, які допоможуть уникнути помилок під час заповнення декларації.
Що треба перевірити
1. Якщо ви сформували нову декларацію на основі попередньої, обов’язково перевірте розділи, в яких потрібно змінити інформацію. Як правило, це дані про доходи, правочини, видатки, майнові зобов’язання та залишки коштів на кінець звітного періоду.
Також цього року у формі декларації з’явилися нові розділи та поля, які потребують заповнення, правила щодо їх заповнення наведені у відповідному Порядку.
2. Ознайомтеся з пам’яткою найпоширеніших помилок, яких припускаються посадовці, коли заповнюють декларацію. У пам’ятці перераховані найчастіші невідповідності, які трапляються під час декларування будинків, автівок чи доходів.
3. Якщо це не перша ваша декларація, скористайтеся в Реєстрі декларацій функцією «Дані для декларації». Вона дозволить вам отримати витяг із п’яти реєстрів про вашу власність та обтяження. Ви можете порівняти дані, які внесли в попередню декларацію, відповідно до інформації, яка міститься в реєстрах. Якщо ви припустилися помилок, то зможете їх виправити в новій декларації.
"Пам’ятайте, що якщо ви припустилися помилки, але вже подали декларацію ви можете виправити її впродовж семи днів.
Якщо цей час сплив, напишіть через персональний кабінет у Реєстрі декларацій до НАЗК про помилку, якої ви припустилися, вкажіть правильні відомості, додайте скріни підтвердних документів (за їх наявності) та повідомте причину пропуску строку для подачі виправленої декларації", — йдеться у повідомленні.