Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Що буде з курсом долара в липні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  Курс долара США відносно гривні цього літа буде стабільним і не схильним до суттєвих коливань, незважаючи на війну росії в Україні. У цьому впевнені експерти.

  8925_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  «Літо — традиційний період ділового затишшя, коли попит на валюту зменшується. А цього року ще й скорочується попит на валюту, яка минулими роками йшла на відпочинок за кордоном», — йдеться у статті.

  На користь гривні відіграє той факт, що західні країни нарешті збільшили фінансування українського бюджету. І хоча поки що про 5 мільярдів доларів на місяць не йдеться, сума фінансування порівняно з травнем зросла втричі.

  «За червень до бюджету вже надійшло 87,5 млрд грн зовнішньої допомоги. Це більш ніж утричі більше, ніж місяць тому. І це дані, коли місяць ще не закінчився. Швидше за все червень стане першим місяцем війни, коли зовнішня допомога від партнерів нарешті щось внесе більше до бюджету, ніж податкові надходження», — розповідає депутат ВР Ярослав Железняк.

  Експерти кажуть, що швидше за все, найближчим часом все ще зберігатиметься потрійний валютний курс — фіксований курс НБУ, за яким продається валютний виторг, картковий курс для розрахунку пластиком за кордоном та реальний обмінний курс, який на 20% вищий за офіційний. Але найближчим часом Нацбанк може почати зближувати всі ці три показники.
  Останні новини вказують на те, що з множинним валютним курсом настав час прощатися і переходити до гнучкого курсоутворення. Допомога від заходу зростає, а в узгоджених партнерами планах на наступні місяці — ще кілька десятків мільярдів доларів. Парламент ухвалив закон про повернення ПДВ на імпорт та імпортних мит на товари, які масово виробляються в Україні. Таким чином, доцільно поступово відпускати офіційний курс, припиняти практику множинних курсів та скасовувати перелік критичного імпорту,
  — вважає координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетьман.

  Такі ініціативи можуть призвести до невеликого зниження комерційного курсу та зростання офіційного курсу НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми