Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Долар може коштувати 60 гривень - названо умови

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  Останнім часом все частіше НБУ говорить про можливість скасування фіксованого курсу долара 29,25 грн, запровадженого в день російської агресії 24 лютого.

  8925_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  На думку економічного експерта Олексія Куща, це може обвалити національну валюту відносно долара та призвести до зростання курсу долара до 60 гривень.

  Про це експерт пише на своїй сторінці у Facebook.

  За його словами, спроба Нацбанку порушити діючу рівновагу з трьох курсів — фіксованого офіційного, безготівкового міжбанківського та готівкового ринкового шляхом введення ринкового міжбанківського курсу може призвести до стрімкої девальвації гривні.

  «Маховик девальвації завжди розкручується на міжбанку і потім підхоплюється на готівковому ринку. Причин тут кілька — це спекуляція отриманим від НБУ рефінансуванням на валютному ринку, а також психологічна залежність міжбанку від чуток та слів. Наприклад, заява лукашенка про напад, і курс протягом дня з 35 стає 45, початок військових дій на кордоні з білоруссю — і курс 60. Втрата Лисичанська — і курс 40. Зараз такого немає з однієї простої причини — фіксований курс гривні», — говорить про небезпеку ринкового курсу на міжбанку експерт.

  Разом з тим, як вважає Олексій Кущ, збереження фіксованого курсу в 29,25 грн також шкодить економіці, оскільки знижує гривневі доходи експортерів і йде на користь імпортерам, насамперед паливним компаніям.

  Щоб нівелювати цей дисбаланс, він пропонує запровадити «курсовий коридор», при якому встановлюється обмеження на курс в обмінних пунктах з одночасним зростанням офіційного курсу. Наприклад, курс НБУ може опустити до 31-32 гривень за долар та обмежити маржу для банків на ринку готівкового долара 5%.

  Така модель, на думку експерта, цілком допустима як певний компроміс у військових умовах.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми