Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Аналітики прогнозують підвищення цін

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ціни

  Ризики подальшої девальвації гривні залишаються суттєвими через проблеми з фінансуванням бюджету.

  6302_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  НБУ встановив новий фіксований курс долара – 36,57 грн/$. Такий курс є ринковим, тому, скоріш за все, цей фіксований рівень залишиться принаймні до кінця року.

  Про це заявив експерт CASE Ukraine та екс-заступник директора департамента фінстабільності НБУ Євген Дубогриз, пише Forbes.

  Нацбанк обрав для підвищення момент, коли готівковий курс досяг максимальних рівнів. "Зараз немає об’єктивних причин, щоб ринковий курс суттєво перевищував 37 грн/$, – вважає Дубогриз. – Підвищивши офіційний курс фактично до ринкового рівня, Нацбанк створив умови, за яких йому не доведеться більше змінювати фіксований рівень принаймні до кінця року".

  Новий курс мотивуватиме експорт активніше продавати валютну виручку, розраховують у Нацбанку. Рівень 36,6 грн/$ влаштовує IT-сектор.

  "Питання курсу було одним з найбільш гострих для IT-компаній, – каже виконавчий директор асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк. – Це виважений крок з боку Нацбанку, він є певним компромісом, що знімає суттєву частину проблем для нашої індустрії, як експортера".

  Інший наслідок – більш високий фіксований курс робить менш вигідним імпортний бізнес, додає Дубогриз. "Імпорт здорожчає, попит на валюту з боку імпортерів має знизитись, – очікує він. – Це зменшить тиск на резерви НБУ, відповідно вони будуть скорочуватися не такими швидкими темпами".

  З іншого боку, це має негативно вплинути на інфляцію, адже імпортні товари стануть більш дорогими, зазначає заступник директора з питань торгівлі цінними паперами Dragon Capital Сергій Фурса.

  Незважаючи на те, що готівковий ринок відреагував на рішення спекулятивним ростом курсів до 39,5 грн/$, показники роздрібного ринку певний час можуть бути навіть нижчими за офіційний, припускає Дубогриз.

  Втім ризики подальшої девальвації гривні залишаються суттєвими через проблеми з фінансуванням бюджету, які останніми місяцями вирішувались за рахунок "друку грошей" Нацбанком, каже президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

  "Якщо емісія продовжиться в значних обсягах, це буде не остання девальвація в наступні місяці, – вважає він. – Украінська економіка показала себе дивовижно стійкою під час війни, особливо на початку. Проте у стійкості є запас, і він не безкінечний".

  Подальшими кроками для адаптації економіки до умов війни має стати оптимізація бюджетних видатків та робота над збільшенням фінансових надходжень від іноземних партнерів, перелічує Милованов.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми