Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гривню не включили до "індексу Біг Мака"

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: БігМак

    Україна не потрапила до рейтингу країн з недооціненими і переоціненими валютами, який складається на підставі так званого індексу Біг Мака. Експерти не змогли оцінити «реальну» вартість гривні через війну.

    5955_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    У даних журналу The Economist за липень 2022 року відсутня не лише гривня, а й російський рубль. McDonald’s повністю припинив роботу в країні-агресорі.

    При цьому аналітики встановили, що найбільш переоціненою валютою у світі є швейцарський франк (+30,3%). На другому та третьому місці — норвезька крона (+21,6%) та уругвайське песо (+18,1%) відповідно.

    Найбільш недооціненою валютою став венесуельський болівар (-65,8%). На другому місці за недооціненістю — румунський лей (-55,7%), а на третьому — індонезійська рупія (-54,6%).

    The Economist розраховує «індекс Біг Мака» ще з 1986 року. В основі підрахунків лежить вартість класичного бургера з McDonald’s у різних країнах. Вибір саме цієї страви пояснюють тим, що «Біг Мак» можна розглядати як своєрідний аналог продуктового кошика — до його складу входять хліб, м’ясо та овочі.

    Як «нульова позначка» береться ціна «Біг Мака» в США. Передбачається, що за «справедливого курсу» бургер повинен коштувати стільки ж у будь-якій країні світу.
    З американським прайсом порівнюють ціну, встановлену в національній валюті країни. Цю суму переводять у долари за поточним курсом. І якщо отримане число виявляється вищим за ціну «Біг Мака» в США, валюта країни вважається переоціненою, якщо нижчою — недооціненою.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми