Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: МВФ

    МВФ також різко переглянув свій прогноз щодо інфляції в бік зростання, яка спричинить подальше зниження рівня життя людей в усьому світі.

    3070_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Прогноз зростання світової економіки
    Зростання інфляції в світі
    Уповільнення економік США, Китаю і єврозони
    Економіка Росії: що на неї чекає
    Попередні прогнози МВФ
    Прогноз зростання світової економіки
    Міжнародний валютний фонд знову знизив свій прогноз зростання світової економіки на 2022 і 2023 роки.

    Це пов'язане з тим, що стрімке зростання інфляції та наслідки війни в Україні знизили купівельну спроможність домогосподарств у всьому світі, а тривалі обмеження через пандемію сповільнили двигун зростання Китаю, пише The Wall Street Journal.

    Зокрема, МВФ прогнозує сповільнення світового економічного зростання до 3,2% у 2022 році порівняно зі зростанням на 6,1% у 2021 році. Нагадаємо, фонд неодноразово знижував свій прогноз на цей рік: із 4,9% у жовтневому звіті до 4,4% у січневому та 3,6% у квітневому.

    МВФ також очікує, що зростання світової економіки сповільниться до 2,9% у 2023 році, що значно нижче квітневого прогнозу в 3,6%.

    При цьому фонд попередив, що фактичні результати можуть бути гіршими, посилаючись на низку негативних ризиків.

    Серед таких ризиків - раптова зупинка поставок газу з Росії до Європи; стійка інфляція, яку не стримують політичні заходи; боргові проблеми в бідніших країнах, викликані жорсткішими глобальними фінансовими умовами; і подальше уповільнення в Китаї, викликане поновленням спалахів Covid-19 і посиленням кризи в секторі нерухомості. Також зростаюча геополітична фрагментація між західними демократіями та Росією й Китаєм може зашкодити глобальній торгівлі та співпраці в економічній політиці, вважають у МВФ.

    "Ризики для прогнозу значною мірою схилені в бік зниження", – сказали в МВФ додавши, що глобальне зростання може становити лише 2,6% у 2022 році та 2% у 2023 році.

    Зростання інфляції в світі
    МВФ також різко переглянув свій прогноз щодо інфляції в бік зростання, що спричинить подальше зниження рівня життя людей в усьому світі. Очікується, що цього року споживчі ціни зростуть на 6,6% у багатих економіках і на 9,5% у країнах, що розвиваються.

    "У нас вища інфляція, і ця інфляція є ширшою. Це не тільки енергія та їжа. Вона просочується в послуги та товари, і значно випереджає цілі центральних банків у більшості країн. Це призводить до падіння купівельної спроможності. У багатьох країнах зарплати не встигають за інфляцією цін", – сказав головний економіст МВФ П'єр-Олів'є Гурінша.

    За його словами, приборкання інфляції має бути першочерговим завданням для політиків, навіть якщо це означає уповільнення економічної діяльності в короткостроковій перспективі. "Своєчасне зниження інфляції також створює умови для стабільного зростання та стабільного макроекономічного середовища в наступні роки", – сказав Гурінша.

    Він додав, що уряди повинні використовувати цільову підтримку фіскальної політики, щоб полегшити вплив інфляції на найбільш вразливі верстви населення, але такі заходи повинні поєднуватися з більш жорстким контролем за витратами в інших сферах, щоб уникнути компенсації впливу монетарної політики на приборкання інфляції.

    МВФ прогнозує, що до кінця 2024 року світова інфляція повернеться до рівнів, близьких до допандемічних, після зниження до 5,7% до кінця 2023 року.

    Уповільнення економік США, Китаю і єврозони
    Зараз Міжнародний валютний фонд прогнозує сповільнення зростання економіки США до 2,3% цього року та 1% у 2023 році порівняно зі зростанням на 5,7% у 2021 році. У квітні фонд прогнозував зростання економіки США на 3,7% цього року та 2,3% у 2023 році. Таке скорочення відображає значне зменшення приватного споживання на тлі зростання цін і очікуваного впливу більш жорсткої монетарної політики Федерального резерву.

    МВФ очікує, що цього року темпи зростання економіки Китаю сповільняться до 3,3% з 8,1% минулого року. Цього року активність у другій за величиною економіці світу різко сповільнилася через сувору карантинну політику в Пекіні у зв'язку з пандемією, а також через загострення кризи в секторі нерухомості, яка впливає на продажі та інвестиції в нерухомість.

    "Уповільнення економіки в Китаї має глобальні наслідки. Локдауни, додані до збоїв у глобальному ланцюжку поставок, і зниження внутрішніх витрат зменшують попит на товари та послуги з боку торгових партнерів Китаю", – заявили в МВФ.

    Війна в Україні мала більший негативний вплив на європейські економіки, ніж очікувалося раніше, через вищі ціни на енергоносії та слабку довіру споживачів. Постійні збої в логістиці й зростання витрат на необхідні ресурси також тиснуть на їхній виробничий сектор. МВФ прогнозує, що економічне зростання в Єврозоні скоротиться до 2,6% у 2022 році та 1,2% у 2023 році порівняно з квітневим прогнозом у 2,8% та 2,3%.

    "Ми спостерігаємо уповільнення в США, Китаї та єврозони протягом 2022 і 2023 років. Три найбільші економіки світу зараз зупиняються. І, звичайно, це вплине на глобальну економіку", - сказав П'єр-Олів'є Гурінша.

    Економіка Росії: що на неї чекає
    Однією з країн, яка досягла кращих результатів, ніж очікувалося раніше, є Росія. Хоча війна в Україні завдала значної шкоди її економіці, підвищення цін на нафту та газ, викликане війною, збільшило експортні надходження Москви, а отже, і кошти для продовження війни. Гурінша зазначив, що Центральний банк Росії також вміло впорався з впливом економічних санкцій, запроваджених західними урядами, швидко підвищивши процентні ставки та запобігши фінансовому краху.

    МВФ очікує, що російська економіка скоротиться на 6% цього року та на 3,5% наступного року в порівнянні з його квітневим прогнозом скорочення на 8,5% і 2,3% відповідно.

    Попередні прогнози МВФ



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми