Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Долар може подорожчати у ціні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  З понеділка, 8 серпня, почало діяти рішення № 1053 Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), яким скасовано майже всі запроваджені з 24 лютого обмеження на роботу на ринку капіталів та товарних ринків.

  2309_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Як запевняє економічний експерт Олексій Кущ, це може призвести до цілої низки схем на ринку капіталів щодо виведення з України коштів, насамперед у доларах.
  На його думку, основними схемами стануть:
  купівля іноземних цінних паперів та виведення капіталу за кордон;
  скидання нерезидентами портфелів ОВДП з розгоном вторинної прибутковості за ними до 25-30%: цей рівень потім вкажуть Мінфіну як якийсь бенчмарк (фінансовий термін, що означає вищу, ніж у середньому по ринку, прибутковість) і вимагатимуть доведення первинних розміщень до аналогічної планки прибутковості, що означатиме зростання прибутковості по ОВДП до рівня 30% та емісію гривні;
  операції з цінними паперами для виходу в кеш і малювання доходів для «еліти, що відходить у Європу».

  Все це, як стверджує Кущ, вкрай негативно вплине на курс гривні і на резерви НБУ, а потім через імпорт — і на інфляцію.
  Простіше кажучи, бажаючи вивести свій капітал за кордон, бізнес почне активно купувати долари, що спричинить зростання попиту на нього, і курс долара до гривні знову злетить. Щоб урятувати гривню від девальвації, НБУ доведеться знову розпродувати міжнародні резерви.
  Чого чекати від курсу далі: думка інших експертів
  Останній тиждень курс долара в обмінниках не лише перестав зростати, а й навпаки почав знижуватися до офіційного курсу НБУ. Придбати американську валюту можна в середньому по 39,7 грн/долар, хоча ще на початку місяця обмінники пропонували на гривню дорожче.
  Щодо того, як далі розвиватиметься ситуація з курсом долара, робити прогнози складно. В умовах війни велике значення має також поведінка населення, зокрема панічне скуповування валюти.
  «Якщо різниця між офіційним курсом та готівковим залишатиметься великою, то це стимулюватиме валютний туризм, передусім у банків. У такому разі я не відкидаю додаткових жорстких заходів від НБУ, наприклад готівкові валютні інтервенції», — вважає фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків, пише Слово і діло.
  Економіст Борис Кушнірук зазначив, що фактор поведінкової економіки існує, але не варто забувати і про фундаментальні чинники.
  «Якщо вони грають негативно, то завжди буде фундаментальною причиною, чому чиниться тиск на курс національної валюти. Об’єктивні чинники впливають на те, що гривня й надалі перебуватиме під курсовим тиском. Тобто, зараз забезпечити стабільність національної валюти практично неможливо. Звісно, позитивні новини з фронту можуть покращити ситуацію, наприклад, не буде скуповування валюти», — резюмував він  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми