Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Чому готівковий курс суттєво вищий за офіційний - коментар Нацбанку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: курс валют, гривня, долар

  Різниця між офіційним і готівковим курсами, передусім, повʼязана з існуванням валютних обмежень, які в свою чергу необхідні для захисту міжнародних резервів.

  2309_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це сказав в інтервʼю Forbes голова НБУ Кирило Шевченко.
  Національний банк нещодавно підвищив рівень фіксованого курсу долара, але готівковий ринок миттєво пішов вгору, знову відірвавшись від курсу НБУ. «Реакція готівкового курсу була для нас очікуваною. Вона, на нашу думку, є ситуативною та має психологічне забарвлення, яке підігрівалося спекуляціями. Тому ми запровадили низку заходів, завдяки яким вдалося дещо заспокоїти ринок», — каже Шевченко.

  За його словами, допоки існуватимуть обмеження, існуватиме і ця курсова різниця.
  «Щоб вона була помірною, ми розширили можливості банків для продажу готівкової валюти, а також частково задовольняємо попит на безготівкову іноземну валюту, дозволивши громадянам купувати її для розміщення на депозит», — додав голова НБУ.
  Також, на думку голови НБУ, говорити про перехід до плаваючого курсу зарано.
  У той же час рішення заборонити вуличні табло з курсами спрацювало, але потрібно памʼятати, що тоді регулятор ухвалив цілу низку заходів щодо посилення вимог до обмінників.

  «НБУ вперше за 20 років зайнявся цим сегментом ринку. Ми також повернулися до виїзних перевірок. Результати вже є. Зокрема, ми анулювали ліцензії 600 обмінників, які займали близько 15% ринку. Це також сигнал до тих, хто звик працювати, нехтуючи ліцензійними умовами», — пояснив Шевченко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Sony почало роботу над PlayStation 5 Sony почало роботу над PlayStation 5
Як повідомляється, японський технологічний гігант Sony працює над моделлю PlayStation 5 (PS5) зі знімним дисководом. Згідно з GizmoChina, як і Microso...
Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max Де продають найдорожчі та найдешевші iPhone 14 Pro Max
Новим флагманом Apple став iPhone 14 Pro Max.
Что такое биткоин, как его использовать? Что такое биткоин, как его использовать?
Цифровые монеты создавались как принципиально новая финансовая система на идеях абсолютной безопасности, конфиденциальности, простоты использования, и...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми