Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У якому випадку доведеться повернути кошти отримані у Польщі

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща, суспільство

  Українці, які прибули до Польщі після 24 лютого й отримують фінансову допомогу від Управління соціального страхування (ZUS), можуть втратити право на виплати, а у деяких випадках кошти навіть доведеться повернути.

  3606_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)


  Хто може втратити виплати? Допомога від ZUS (500+ або Сімейний капітал опікунчий (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy) надається українцям із дітьми, і якщо покинути Польщу більше ніж на 30 днів, то право на виплати втрачається. Відтак допомога 500+ не буде надходити отримувачу з місяця, наступного за місяцем, у якому він виїхав із Польщі.
  Кому доведеться повернути допомогу ZUS
  Якщо українцю була виплачена допомога за місяць, наступний за місяцем, у якому громадянин виїхав із Польщі, виплату потрібно повернути.
  Виплачені кошти слід повернути до Закладу соціального страхування на банківський рахунок: 82 1020 5604 0000 0102 8996 3017. Якщо переказ здійснюється з закордонного банківського рахунку, наприклад, з українського, перед номером рахунку треба додати PL (тобто PL 82 1020 5604 0000 0102 8996 3017). Додатково в даних платежу треба вказати код BIC (SWIFT): BPKOPLPW. У призначенні платежу вказати ім’я та прізвище одержувача допомоги, номер справи, а також приписку: 500.
  Як повідомити ZUS про виїзд з території Польщі:
  Українські переселенці, які планують виїхати із Польщі — додому чи до інших країн, повинні повідомити про свій виїзд із країни польське Управління соціального страхування (ZUS). Робити це потрібно не усім, а лише тим, хто отримує допомогу, або подав заявку на виплати ZUS. Повідомити про виїзд з Польщі можна:
  онлайн на порталі PUE ZUS;
  особисто у відділенні ZUS за місцем проживання.
  Ось інструкція для подання заяви онлайн:
  зайти і авторизуватись на порталі PUE ZUS;
  натиснути пункт Загальне (Ogólny) та обрати Застрахована особа (Ubezpieczony) або Одержувач допомоги (Świadczeniobiorca);
  у боковому меню Dokumenty i wiadomości (Документи та повідомлення) знайти пункт Dokumenty robocze (Робочі документи) — Utwórz nowy (Створити новий);
  у переліку нових документів обрати Pismo ogólne POG (Загальний лист POG) — натиснути Utwórz dokument (Створити документ) — погодитись із повідомленням.
  * Якщо на сторінці ви маєте тільки вкладку Загальне (Ogólny), то для оформлення заяви натисніть Inna — Moje dane z profilu PUE (Інше — Мої дані з профілю PUE). Далі буде сформовано бланк заяви POG — інформація автоматично підтягнеться з бази профілю PUE.
  оберіть тип листа Rodzaj pisma — INFORMACJA (Інформування);
  потім дані слід вводити вручну;
  вкажіть тему листа Tytuł pisma, наприклад Повідомлення про виїзд із Польщі;
  опишіть свою справу (Opis sprawy) та назвіть тип допомоги, яку отримуєте або на яку подали заяву. Вкажіть дату виїзду;
  натисніть на Sprawdź (Перевірити). Система підкаже, якщо ви щось не заповнили;
  збережіть заяву та закрийте бланк;
  надішліть (Wyślij) заяву та вкажіть спосіб отримання відповіді;
  підписати заяву довіреним профілем або за допомогою профілю PUE;
  заявка автоматично надійде до ZUS.
  Щоб особисто написати заяву про виїзд, потрібно прийти до відділення ZUS за місцем проживання та подати письмову заяву. Список відділень ZUS за посиланням.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют Нова технологія дозволяє відновлювати Seed Phrase: Революційний крок у збереженні криптовалют
Унікальний інструмент, що дозволяє відновлювати Seed Phrase (фразу для відновлення доступу до криптовалютного гаманця), вразив світ криптовалют. Seed ...
Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner Пасивний дохід у світі криптовалют від SunMiner
Отримуйте щоденний пасивний дохід у світі криптовалют за допомогою SunMiner - провідного постачальника обчислювальної техніки.
Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми