Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У якому випадку доведеться повернути кошти отримані у Польщі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Польща, суспільство

    Українці, які прибули до Польщі після 24 лютого й отримують фінансову допомогу від Управління соціального страхування (ZUS), можуть втратити право на виплати, а у деяких випадках кошти навіть доведеться повернути.

    3606_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Хто може втратити виплати? Допомога від ZUS (500+ або Сімейний капітал опікунчий (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy) надається українцям із дітьми, і якщо покинути Польщу більше ніж на 30 днів, то право на виплати втрачається. Відтак допомога 500+ не буде надходити отримувачу з місяця, наступного за місяцем, у якому він виїхав із Польщі.
    Кому доведеться повернути допомогу ZUS
    Якщо українцю була виплачена допомога за місяць, наступний за місяцем, у якому громадянин виїхав із Польщі, виплату потрібно повернути.
    Виплачені кошти слід повернути до Закладу соціального страхування на банківський рахунок: 82 1020 5604 0000 0102 8996 3017. Якщо переказ здійснюється з закордонного банківського рахунку, наприклад, з українського, перед номером рахунку треба додати PL (тобто PL 82 1020 5604 0000 0102 8996 3017). Додатково в даних платежу треба вказати код BIC (SWIFT): BPKOPLPW. У призначенні платежу вказати ім’я та прізвище одержувача допомоги, номер справи, а також приписку: 500.
    Як повідомити ZUS про виїзд з території Польщі:
    Українські переселенці, які планують виїхати із Польщі — додому чи до інших країн, повинні повідомити про свій виїзд із країни польське Управління соціального страхування (ZUS). Робити це потрібно не усім, а лише тим, хто отримує допомогу, або подав заявку на виплати ZUS. Повідомити про виїзд з Польщі можна:
    онлайн на порталі PUE ZUS;
    особисто у відділенні ZUS за місцем проживання.
    Ось інструкція для подання заяви онлайн:
    зайти і авторизуватись на порталі PUE ZUS;
    натиснути пункт Загальне (Ogólny) та обрати Застрахована особа (Ubezpieczony) або Одержувач допомоги (Świadczeniobiorca);
    у боковому меню Dokumenty i wiadomości (Документи та повідомлення) знайти пункт Dokumenty robocze (Робочі документи) — Utwórz nowy (Створити новий);
    у переліку нових документів обрати Pismo ogólne POG (Загальний лист POG) — натиснути Utwórz dokument (Створити документ) — погодитись із повідомленням.
    * Якщо на сторінці ви маєте тільки вкладку Загальне (Ogólny), то для оформлення заяви натисніть Inna — Moje dane z profilu PUE (Інше — Мої дані з профілю PUE). Далі буде сформовано бланк заяви POG — інформація автоматично підтягнеться з бази профілю PUE.
    оберіть тип листа Rodzaj pisma — INFORMACJA (Інформування);
    потім дані слід вводити вручну;
    вкажіть тему листа Tytuł pisma, наприклад Повідомлення про виїзд із Польщі;
    опишіть свою справу (Opis sprawy) та назвіть тип допомоги, яку отримуєте або на яку подали заяву. Вкажіть дату виїзду;
    натисніть на Sprawdź (Перевірити). Система підкаже, якщо ви щось не заповнили;
    збережіть заяву та закрийте бланк;
    надішліть (Wyślij) заяву та вкажіть спосіб отримання відповіді;
    підписати заяву довіреним профілем або за допомогою профілю PUE;
    заявка автоматично надійде до ZUS.
    Щоб особисто написати заяву про виїзд, потрібно прийти до відділення ZUS за місцем проживання та подати письмову заяву. Список відділень ZUS за посиланням.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми