Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Фінансист розповів, у що варто вкладати гривню

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: гривня

    Гривню зараз варто вкладати у військові облігації.

    2309_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Це збереже гроші під час війни й високої інфляції, каже міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю "РБК-Україна".

    "Зараз ми пропонуємо за інструментом трохи більш як один рік – 16% ставки за облігацією внутрішніх державних позик України. Це суттєва компенсація. Я не впевнений, що є бізнес, який запропонує більший заробіток", – заявив він.

    Депозитні рахунки можна використовувати для зберігання коштів і часткового покриття інфляції. Зростання ставок за депозитами залежить від такої необхідності для банків.

    "Банально підвищувати ставки, не розуміючи, як потім це віддавати, це для банків певні ризики. Банки не можуть нескінченно нарощувати пасивну базу, не маючи водночас реальних інструментів, де і яким чином інвестувати цей ресурс", – пояснив міністр.

    Кредитування під час війни може бути тільки за держпрограмою "5-7-9".

    "Тому, що все інше кредитування фактично померло. А після підвищення облікової ставки Національним банком про кредитування взагалі варто забути. Єдине, що може кредитувати – це програма "5-7-9", за якою уряд частково компенсує відсоткові ставки", – вважає Марченко.

    За час війни за державною програмою профінансовано кредити на 43 млрд грн. 70% ресурсу отримали сільськогосподарські компанії.

    Військові облігації – це боргові цінні папери. З їхньою допомогою отримують кошти для фінансування держави й армії в умовах війни. Україна на 100% гарантує виплати за цими облігаціями.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми