Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Федорова розповіли про "цифровий ленд-ліз" для України

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ

    На конференції у швейцарському місті Лугано голова Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров презентував діджитал-частину плану повоєнного відновлення України Digital for freedom. В Лугано була спільна зустріч з такими компаніями, як Microsoft, ІВМ, Amazon. Поки перемовини тривають.

    3970_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

    В інтерв’ю Finance.ua керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік розповів деталі «Цифрового ленд-лізу» для України.
    «Цифровий ленд-ліз — це можливість стати частиною діджитал-революції: компанії можуть або протестувати свої технології на державному рівні, або проінвестувати в цифровізацію кономіки. В жодній іншій країні світу такої можливості в такому масштабі не буде. Тобто це інвестиції в значні досягнення в цифровій сфері, які можуть змінити ситуацію в цілій країні і стати досвідом для світу. Це абсолютно новий формат, коли компанії грають таку ж саму роль, як, умовно, Сполучені Штати, які надають нам техніку та зброю», — пояснив Банік.

    Бізнес світових IT-гігантів зосереджений на великих корпоративних рішеннях.
    «Ривок, який ми зробили з Дією, дає стале розуміння у світі, що ми зараз — держава № 1, яка цифровізується. Багато років це місце посідала Естонія», — додав він.
    Ідея Михайла Федорова з Digital for Freedom полягає в тому, що компанії можуть інвестувати в різні сфери в Україні, які їм більше імпонують. З одного боку це інвестиція в країну, яка бореться за свободу в усьому світі, а з іншого — новітні кейси для компаній, бо ніхто у світі зараз такий ривок цифровізації не робить. Вони потім цей досвід можуть використовувати для інших країн.

    «До речі, деякі інші країни зробили ривок 20-40 років тому та зупинилися. Й сьогодні залишаються на цьому рівні. Лише зараз вони починають якось ворушитися», — додав чиновник.
    За його словами, Естонія 15 років тому зробила великий ривок в обміні даними між реєстрами, в цифровізації та запуску порталу державних послуг.
    «А зараз ми ділимося досвідом один з одним на рівні», — пояснює він, додавши, що Україна зробила ставку на мобільний застосунок, а 15 років тому в Естонії точно не стояла задача переходити в мобільні застосунки, тому вони зробили те, що їх влаштовувало на той час.
    «Те саме Велика Британія і Нова Зеландія. Вони зробили гарний ривок по цифровізації. Власне, по доступності — accessibility для людей з інвалідністю. Але знову ж таки у Великій Британії ті самі проблеми: мобільних продуктів немає. Україна стає № 1. Наша філософія роботи — ми, як стартап, працюємо так само швидко. Результати, які ми дали, вже відчутні для людей, але вони не покривають 100% життєвих ситуацій. Лише основні, тому є ще куди розвиватися», — каже Банік.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми