Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Федорова розповіли про "цифровий ленд-ліз" для України

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ

  На конференції у швейцарському місті Лугано голова Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров презентував діджитал-частину плану повоєнного відновлення України Digital for freedom. В Лугано була спільна зустріч з такими компаніями, як Microsoft, ІВМ, Amazon. Поки перемовини тривають.

  3970_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)

  В інтерв’ю Finance.ua керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік розповів деталі «Цифрового ленд-лізу» для України.
  «Цифровий ленд-ліз — це можливість стати частиною діджитал-революції: компанії можуть або протестувати свої технології на державному рівні, або проінвестувати в цифровізацію кономіки. В жодній іншій країні світу такої можливості в такому масштабі не буде. Тобто це інвестиції в значні досягнення в цифровій сфері, які можуть змінити ситуацію в цілій країні і стати досвідом для світу. Це абсолютно новий формат, коли компанії грають таку ж саму роль, як, умовно, Сполучені Штати, які надають нам техніку та зброю», — пояснив Банік.

  Бізнес світових IT-гігантів зосереджений на великих корпоративних рішеннях.
  «Ривок, який ми зробили з Дією, дає стале розуміння у світі, що ми зараз — держава № 1, яка цифровізується. Багато років це місце посідала Естонія», — додав він.
  Ідея Михайла Федорова з Digital for Freedom полягає в тому, що компанії можуть інвестувати в різні сфери в Україні, які їм більше імпонують. З одного боку це інвестиція в країну, яка бореться за свободу в усьому світі, а з іншого — новітні кейси для компаній, бо ніхто у світі зараз такий ривок цифровізації не робить. Вони потім цей досвід можуть використовувати для інших країн.

  «До речі, деякі інші країни зробили ривок 20-40 років тому та зупинилися. Й сьогодні залишаються на цьому рівні. Лише зараз вони починають якось ворушитися», — додав чиновник.
  За його словами, Естонія 15 років тому зробила великий ривок в обміні даними між реєстрами, в цифровізації та запуску порталу державних послуг.
  «А зараз ми ділимося досвідом один з одним на рівні», — пояснює він, додавши, що Україна зробила ставку на мобільний застосунок, а 15 років тому в Естонії точно не стояла задача переходити в мобільні застосунки, тому вони зробили те, що їх влаштовувало на той час.
  «Те саме Велика Британія і Нова Зеландія. Вони зробили гарний ривок по цифровізації. Власне, по доступності — accessibility для людей з інвалідністю. Але знову ж таки у Великій Британії ті самі проблеми: мобільних продуктів немає. Україна стає № 1. Наша філософія роботи — ми, як стартап, працюємо так само швидко. Результати, які ми дали, вже відчутні для людей, але вони не покривають 100% життєвих ситуацій. Лише основні, тому є ще куди розвиватися», — каже Банік.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми