Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гетманцев не бачить катастрофи у курсі 40 гривень за долар

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: курс валют, гривня, долар

    Зростання цін в Україні досить помірне для часів війни. Крім того, Україні вдається втримувати фінансову стійкість в тому числі у банківській, валютній сфері.

    3115_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це розповів голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
    «Це нова реальність, і ми тут не повинні бути шоковані. Якщо інфляційний процес буде йти так, як йде, нічого катастрофічного у цьому немає. Так, це проблема, ситуація важка, але жодної катастрофи у цьому немає», — сказав він.
    Гетманцев зазначив, що висока інфляція спостерігається у деяких інших країнах. «Подивіться, що відбувається у світі: Туреччина — інфляція 80%, мирна Молдова — більше 33%, Естонія — інфляція вища, ніж у нас, Латвія та Литва — інфляція така як у нас, Польща — вперше з 1996 року інфляція більше 15%, Чехія — 17,5%», — сказав він.
    Депутат вважає, що це загальносвітовий тренд, викликаний, пандемією, м’якою фіскальною політикою, роздмухуванням дефіцитів бюджетів іноземних країн, а також війною. «Бо війна в Україні та пандемія — це підвищення цін на продовольчі товари та енергоносії, а вони є тригером цієї світової інфляції», — додав він.
    Гетманцев нагадав, що окупована територія давала 20% ВВП України. «У нас люди гинуть кожного дня, а Нацбанку вдається втримати інфляцію 22,2%. Це дійсно помірний рівень інфляції з врахуванням війни», — сказав депутат.
    Він навів приклад конфлікту в Югославії, коли інфляція була 9000% у перший рік, а потім ситуація розвивалася катастрофічно. «Ви згадайте навіть ситуацію в Україні у 1990-х роках, криза, ці купони-карбованці, відсоток інфляції був шаленим. А то була мирна країна. Тепер найжорсткіша війна з 1945 року в Європі з великою та потужною країною, і інфляція через півроку — 22,2%», — зазначив він.
    «Звичайно, певний вплив мали зафіксовані тарифи на газ, тепло та електроенергію для населення, знижені податки на пальне, але головне, що було втримано відносну фінансову стійкість у перші місяці війни, в тому числі у банківській, валютній сфері. Мені здається, що це без перебільшення подвиг регулятора», — вважає Гетманцев.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми