Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Від чого залежатиме курс долара восени

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

    У зв’язку з війною витрати на соцдопомогу та на армію лише зростають. За розрахунками експерта, навіть із поверненням усіх податків дефіцит бюджету (враховуючи витрати на підготовку на опалювальний сезон та армію) збільшиться з 5 млрд доларів до щомісячних 6-7 млрд доларів.

    3115_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це розповів фінансовий експерт порталу Finance.ua Олексій Козирєв.
    «Джерело покриття цього дефіциту стане бомбою уповільненої дії для курсу гривні цієї осені. Тобто дефіцит бюджету — це основне питання, яке потрібно буде закривати за рахунок деяких джерел», — наголосив експерт.
    За його словами, фактично Нацбанк залишається головним постачальником ресурсів для латання дірок бюджету після коштів, що надходять у вигляді міжнародної фінансової допомоги та кредитів.
    «Західні партнери обіцяли надати ресурсів на мсуму не менше 12 млрд дол. Тобто це 2-3 місяці покриття тієї діри, яка наразі виникає у бюджеті. Решту треба закривати за рахунок інших джерел. Це означає, що однією міжнародною допомогою ми ці питання не вирішимо», — зазначає Козирєв.

    Що буде впливати на курс гривні
    1. У нардепів вже є план щодо збільшення видаткової частини держбюджету цієї осені, тому запланованих Нацбанком максимальних щомісячних 300 млрд емісійних гривень для покриття цих витрат точно не вистачить.
    Тому регулятору доведеться збільшити такі емісійні вливання до 35-55 млрд гривень на місяць у період жовтень-листопад. Тобто це той період, коли йде максимальна підготовка і початок опалювального сезону. Це створить додатковий тиск на гривню вже у жовтні цього року.
    2. Зміни в українській економіці через війну та нестача валюти на міжбанку. Враховуючи, що наразі значна частина бойових дій проходить на промислово розвинених територіях України, що за мирних часів забезпечують 25-45% усього промислового експорту країни, то розраховувати на значне збільшення експорту та виручки від нього не треба.
    Тому дефіцит валюти на міжбанку збільшуватиметься. І якщо у серпні Нацбанк продавав щотижня «чистими» у середньому 300-500 млн дол., то у вересні ця сума може поступово щотижня зростати до 400-600 дол., а у жовтні-листопаді збільшиться до 650-800 млн дол.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми