Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Обмінники змусять платити податки завчасно

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: податки

    Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток пунктів обміну валют. Документ підтримали 247 народних депутатів.

    3115_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк в Telegram.
    Законопроект № 7655, автором якого є Данило Гетманцев, передбачає, що небанківські фінансові установи, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, сплачують щомісяця авансовий внесок з податку на прибуток підприємств у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (у 2022 році — 6500 гривень).
    Податки сплачуються за кожний структурний підрозділ, якому надано право здійснювати операції з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.
    Сплачена протягом звітного року сума авансових внесків з податку на прибуток підприємств зменшує податок на прибуток підприємств, розрахований за результатами такого звітного року.
    Напередодні Гетманцев на своїй сторінці у мережі Фейсбук розвінчав міфи про «новий податок» на обмінники.
    Міф 1: «Вводиться новий податок для обмінників».
    «Насправді, новий податок не вводиться. Змінюється лише механізм обчислення та сплати усім знайомого податку на прибуток. Розрахунок цього податку для фінустанов буде прив’язано до кількості пунктів обміну. Податок треба буде сплачувати авансом щомісяця у фіксованому розмірі. Але за результатами звітного року сума сплаченого авансу зараховується у сплату податку на прибуток за весь рік», — пояснює депутат.
    Міф 2: «Законопроєкт спрямований на підвищення податків для обмінників».
    «В дійсності ж йдеться не про „підвищення податків“, а про боротьбу з ухиленням від оподаткування. Готівковий валютно-обмінний ринок має набагато вищі ризики до зловживань, що підтверджується копійчаними бюджетними надходженнями від цього виду діяльності. Нагадаю: лише 7 млн грн податку на прибуток з усієї галузі за весь 2021 рік. Тому законопроєкт має на меті створити прозорі правила гри для всіх обмінників. Обмін валют далекий від благодійництва і ніхто не відкриває пункт обміну, не розраховуючи отримати з нього певний рівень прибутку, до якого і буде прив’язано фіксований авансовий внесок», — каже Гетманцев.
    Міф 3: «Законопроєкт зажене усі обмінники в тінь».
    «Зміна умов оподаткування аж ніяк не скасовує діяльність регулятора (НБУ) та правоохоронних органів, на які покладається боротьба з чорним ринком готівкової валюти», — резюмував податківець.
    Нагадаємо, НБУ з 29 липня заборонив обмінним пунктам (крім банків) інформувати про курси поза кас, в тому числі привертаючи увагу будь-якими цифровими значеннями або символами (табло).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми