Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Курс долара коштує менше 20 гривень - індекс БігМаку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  З відновленням роботи McDonald’s в Україні знову з’явилася можливість порахувати індекс Біг Мака.

  8126_2354360.jpg (62.66 Kb)


  Відповідні розрахунки провів заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк.
  «Чекали відкриття McDonald’s? Я чекав, бо тепер можна порахувати індекс БігМаку для гривні, яку The Economist не включив у свій липневий апдейт. Цей індекс видання розраховує з 1986 року, щоб таким чином проаналізувати, наскільки „коректні“ курси національних валют відносно до долара. По теорії паритету купівельної спроможності, при адекватному курсі валют, один і той самий продукт буде коштувати однаково в різних країнах», — повідомив нардеп.

  Отже, за словами Железняка, зараз БігМак в Україні коштує 101 грн. На момент розрахунку липневого індексу, БігМак в США коштував $5,15.
  «Грубо кажучи, співвідношення 1:19,6. Тобто, відповідно до цін БігМаку, офіційний курс мав би становити 19,6 грн/дол. Офіційний курс НБУ зараз: $1 = 36,6 грн/дол. Отже, гривня недооцінена на 46,4%. Десь між Туреччиною та Філіпінами», — підрахував депутат.
  У топ-5 найбільш недооцінених національних валют увійшли валюти:
  Румунії (БігМак коштує на 55,7% дешевше);
  Індонезії (-54,6%);
  Південної Африки (-54,5%);
  Індії (-53,6%);
  Єгипту (-52,9%).
  Найбільш переоціненими валютами виявилися:
  швейцарський франк (+30,3%);
  норвезька крона (+21,6%);
  уругвайський песо (+18,1%);
  шведська крона (+8,5%);
  канадський долар (+2%).
  Нагадаємо, McDonald’s 19 вересня оголосив, що розпочинає поетапне відкриття ресторанів із запуску McDelivery (доставки). І 20 вересня відкрились перші три ресторани в Києві.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми