Наявні доходи не забезпечують комфортного життя 95% українців. Понад те, значна частина їх зазнає нестачі грошей, переживаючи матеріальні складнощі.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). За ним, значних матеріальних складнощів зазнають:
34% жінок в Україні;
26% чоловіків.
Певні труднощі через брак коштів переживають 40% жінок. Чоловіків трохи менше – 35%.
А от серед тих, хто характеризує своє матеріальне становище як досить непогане, більше чоловіків – 31%. Жінок менше – 21%.
Також чоловіків більше серед тих, кому поточний прибуток забезпечує комфортне життя. Однак загальна кількість таких людей значно нижча порівняно з іншими категоріями – 7% чоловіків та 4% жінок.
Водночас станом на серпень-2022 доходи знизилися у 70% українців – в результаті розв'язаної Росією війни. Роботу ж втратив 31% громадян.
Вдарила війна і по майну українців. Так:
житло втратили 9% (у травні – 6%);
інше майно – 10% (у травні – 8%).
Зі свого боку, аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак раніше припустив, що в Україні не зростатимуть зарплати доти, доки економіка країни не почне відновлюватися. Що, разом із високою інфляцією, змушуватиме українців жити в режимі зведення кінців з кінцями.
Проте робота у країні, за його словами, буде. Зокрема, восени-2022 найпопулярнішими професіями будуть будівельники, комунальники та водії. Орищак зазначив: також найближчим часом очікується велика кількість вакансій в:
обробній промисловості;
торгівлі;
сільському господарстві;
виробництві продуктів харчування;
логістиці;
виробництві хімічної продукції, електроустаткування, меблів.