Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Порівняли бюджет 2022 і 2023 років

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: бюджет

    Верховна Рада планує цього тижня ухвалити у першому читанні державний бюджет на 2023 рік. До документа, за інформацією нардепа Ярослава Железняка, подали близько 1200 правок — багато, але порівняно з минулим роком майже втричі менше. Парламент розглядатиме законопроєкт за спрощеною процедурою, щоб уже до кінця місяця проголосувати його остаточно.

    2475_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    У проєкті держбюджету на 2023 рік видатки закладено на рівні 2 трлн 513,8 млрд гривень — на 5% менше, ніж цього року.
    Безумовний пріоритет наступного року — національна безпека та оборона, тому витрати майже на всі органи влади урізані.
    На що планують збільшити видатки у 2023 році
    З центральних органів влади до 8,5 млрд гривень хочуть збільшити витрати на Секретаріат Кабміну — це плюс 72,7% порівняно з цим роком. Як пояснював Железняк, у цю суму входять витрати на Держпродспоживслужбу.
    Також планується, що зростуть витрати на Нацкомісію з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг — до 861,1 млн гривень (+8,4%).
    З міністерств більше грошей отримає Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості: витрати на нього хочуть підняти на 181,8% — до 7,8 млрд гривень. Крім того, планується збільшити витрати на Міністерство у справах ветеранів (+13,1%), Міністерство закордонних справ (+4,5%), МВС (+2,2%), Міністерство фінансів (+1,4%).
    На 37,4% — до 857,9 млрд гривень — хочуть збільшити витрати на Міністерство оборони. Більше грошей можуть отримати Головне управління розвідки (+13,5%) та Служба безпеки України (+3,9%).
    На 5% та 7,5% більше коштів закладено на Національну академію медичних наук та Академію аграрних наук.
    Проєкт держбюджету-2023: на що урізали витрати
    На Верховну раду видатки пропонується скоротити на 13% — до 2,6 млрд гривень. Трохи більше — 2,7 млрд — закладено на Державне управління справами, але це на 5,1% менше, ніж цього року.
    З міністерств найбільше хочуть заощадити на Міністерстві цифрової трансформації (-86% порівняно з цим роком), Міністерстві з питань реінтеграції окупованих територій (-78,6%), Міністерстві розвитку громад та територій (-73,7%), Міністерстві інфраструктури (-64,6%).
    Крім того, на 97,4% урізано витрати Міністерства енергетики (за рахунок виключення компенсації ПСО та врегулювання заборгованості перед суб’єктами ринку) та на 86% — Мінекономіки (витрати Держспоживслужби переклали на Секретаріат Кабміну, завершилася програма єПідтримка).
    У проєкті бюджету пропонується скоротити у 2023 році витрати на правосуддя та юстицію. Правоохоронні органи, окрім МВС, також отримають менше грошей.
    У сфері боротьби з корупцією найбільше постраждає НАЗК — у держбюджеті передбачили на відомство 728,7 млн грн, це на 44,6% менше, ніж в 2022-му.
    На 17,2% пропонується скоротити витрати на Міністерство освіти, на 55,4% — на Міністерство молоді та спорту, на 47% — на Міністерство культури.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми