Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як вберегти свої заощадження - поради

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: заощадження

    Інфляція в Україні зростає. Хоч і не так швидко, як прогнозувалося раніше, утім вона впевнено тягнеться до наміченого в липні Національним банком рівня 31%.

    8838_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Як вберегти накопичення від інфляції.
    «В США та в інших розвинутих економіках найбільший захист від інфляції дає ринок акцій. В Україні він не є розвинутим. У нас найбільш наближений аналог — це здача нерухомості в оренду. У великих містах місячна вартість оренди 1-2 кімнатної квартири тримається на рівні трохи вищому за прожитковий мінімум в цих містах. Утім, війна внесла свої корективи й в цей алгоритм. Інші інструменти, такі як банківські депозити в іноземній валюті під час війни також можна використовувати як накопичення ліквідності з елементами заощаджень», — каже Шапран.
    З чинними обмеженнями НБУ вийти на фондовий ринок не так просто. Скуповувати валюту, як це люблять робити українці в кризові моменти, зараз можна частково. Один зі способів — купувати під розміщення депозиту строком від трьох місяців. Чи це вигідно та які умови пропонують банки — читайте в нашій статті.
    Як пише Forbes, за серпень-вересень населення купило у банків безготівкової валюти з подальшим розміщенням на депозит на суму понад 300 млн дол. Щоденно фізособи купують від 6 до 10 млн дол. безготівкової валюти.
    Дійсно, купувати долари за курсом 36,9343 грн, коли в обмінниках віддають по 43 грн — безперечно, вигідно, враховуючи, що офіційний курс на наступний рік закладають на рівні 42 грн/дол.
    Відсотки по гривневих депозитах не покривають сьогоднішній рівень інфляції в Україні, але скористатися навіть таким інструментом краще, ніж просто тримати гроші «під матрацом». Так, вони знецінюватимуться, але не так швидко.
    Також гроші можна вкладати в землю і нерухомість. Однак потрібно розуміти, що через бойові дії така інвестиція стає куди ризикованішою, ніж у мирний час. Проте чим вищий ризик, тим, зазвичай, вищі прибутки.
    Не зайвим буде придивитися до реального сектору економіки. Створення нових бізнесів покращить ситуацію з безробіттям і пришвидшить відновлення економіки України, що, своєю чергою, вплине й на інфляцію.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми