Одним з викликів уряду є вирішення проблем з безробіттям, а саме - працевлаштування людей і повернення їх з-за кордону.
На тлі повномасштабного російського вторгнення за оцінками Мінекономіки, рівень безробіття в Україні до кінця 2022 року складе 30%.
Про це заявила перший віце - прем'єр-міністр-міністр економіки Юлія Свириденко.
"До кінця року ми очікуємо досить високий рівень безробіття – до 30%", - сказала Свириденко.
Міністр зазначила, що одним з викликів, що стоять перед Україною, є стабілізація макроекономічної ситуації. Зараз інфляція в Україні становить 24,6% і до кінця року очікується на рівні 30%, а падіння економіки прогнозується на рівні 30%.
Вона також підкреслила, що зараз одним з викликів уряду є розв'язання проблем з безробіттям, а саме - працевлаштування людей і повернення їх з-за кордону та підтримка малого бізнесу.
Робота під час війни:
Станом на 29 квітня 2022 року кількість вакансій в Україні зменшилася в 20 разів порівняно з довоєнним часом.
У дослідженні наголошується, що підприємства після релокації шукають працівників на новому місці.
30 травня 2022 року в центрі зайнятості назвали найбільш потрібні профессіїі під час війни.
Станом на 7 червня падіння зарплат у приватному секторі в середньому склало від 25% до 50% в порівнянні з довоєнним часом. Найбільше таких - у добувній промисловості та будівництві.
Станом на 12 червня 2022 року попит на робочі спеціальності став більш відчутним на українському ринку праці: у червні кількість вакансій у цій сфері зросло на 20% порівняно з попереднім місяцем.
У червні на українському ринку праці припинилося зниження рівня зарплат.
Станом на 30 червня 2022 року майже 40% українців повернулися на роботу.
За даними сайту з пошуку роботи Work.ua у липні кількість вакансій зросла на 14%.
Найбільша кількість відкритих вакансій в серпні на українському ринку праці - це пропозиції роботи для фахівців сфери рітейлу і менеджерів з продажу.
За даними експертів, під час війни абсолютна більшість (98%) шукачів роботи в Україні стикаються з проблемами з працевлаштування. Українці незадоволені рівнем доходів, разом з тим дві третини опитаних заради працевлаштування готові знизити зарплатну планку.
Станом на кінець вересня кількість біженців з України зі статусом тимчасового захисту в Європі досягла майже 4,2 млн.
22 жовтня радник керівника офісу президента Михайло Подоляк заявив, що ударами по українській критичній інфраструктурі Росія хоче спровокувати нові хвилі біженців до Європи.