Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти надали прогноз по курсу долара на Новий рік

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар, валюта

    Курс долара в Україні в 2023 році залежатиме від багатьох факторів, проте ключові — міжнародна фінансова допомога нашій державі від партнерів та новини з фронту. Загалом, наразі ризики щодо можливої девальвації валюти не спостерігаються, а ситуація на валютному ринку є стабільною.

    5436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Експерти очікують більш менш стабільного курсу долара в 2023-му.

    «Нацбанк продовжує здійснювати інтервенції задля задоволеня попиту імпортерів на іноземну валюту. Інтервенції з продажу валюти знижуються. В жовтні та листопаді цього року вони складали $1,6 млрд порівняно з $2,8 млрд у вересні (для імпортерів). А до того як курс став 36,6 грн/$, ці цифри були ще більшими. Тому в короткостроковій перспективі ризики девальвації, на мою думку як експерта, є низькими, наскільки це можливо в умовах війни», — розповів фінансовий експерт, доктор економічних наук Василь Фурман.

    Також він зауважив, що обсяг міжнародних резервів вже перевищів довоєнний рівень ($27,9 млрд). Він забезпечує фінансування 3,5 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і НБУ (Національного банку України).
    «Ну і фактори, які мають позитивний вплив на валютному ринку, вони також є одними з визначальних, — це і ритмічність надходження міжнародної допомоги у вересні-грудні, плюс, якщо говорити про наступний рік, домовленості вищого політичного керівництва нашої держави з Євросоюзом, США. Я дуже сподіваюсь, що в нас буде нова програма з МВФ і ми зможемо профінансувати наш дефіцит державного бюджету ($38 млрд) в повній мірі без участі Нацбанку в монетизації», — додає Фурман.

    Володимир Дубровський, старший економіст CASE-Ukraine, погоджується: фінансова допомога Україні — головний фактор. Але вона наразі залишається стабільною, тож він відносно оптимістичний у своєму прогнозі. Загроз для курсу немає, стрибків вартості не очікується, резюмував експерт.
    Важливий фактор, який позитивно вплинув на ситуацію на готівковому ринку, — зменшення емісійного фінансування дефіциту держбюджету Нацбанком — до 30 млрд грн у місяць із піку в 100 млрд грн у червні цього року, каже Фурман. Великий вплив на курс ще й мало продовження роботи «Зернового коридору» на 120 днів в середині листопада.
    Фурман сподівається, що угода буде й надалі працювати в 2023-му, ба більше — вона буде розширена. Це б позитивно вплинуло на український експорт.

    «Також позитивно впливає на курс гривні й те, що Мінфін поступово підвищує ставку за ОВДП (облігації внутрішньої державної позики). Таким чином, зростає привабливість гривневих активів у ОВДП, запрацює так званий трансмісійний механізм. Ну, і те, що ОВДП є альтерантивою вкладам громадян, ніж купівля долара США», — підкреслив Фурман.
    Що матиме негативний вплив на курс долара в 2023-му
    Серед факторів, які можуть мати негативний вплив на стан валютного ринку:
    погіршення очікувань економічних агентів через ракетні атаки країни-терористки РФ на енергетичну інфраструктуру України;
    зростання витрат на логістику та ведення бізнесу;
    зростання попиту на готівку, в тому числі іноземну, через блекаути.
    При цьому наразі ситуація на валютному ринку України є контрольованою та стабільною. Фурман зазначив, що завдяки діям НБУ, зовнішній фінансовій допомозі та оптимальній політиці Міністерства фінансів маємо достатньо заблансовану макроекономічну ситуацію в державі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми