Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Топ-3 шахрайські схеми у війну в 2022 році

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї

    Шахраї під час війни в Україні видозмінюють свої схеми та видурюють в українців гроші. Однією з популярних наразі є схема з «продажем» генераторів громадянам.

    5436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Аферисти надсилають повідомлення у месенджерах з пропозиціями придбати генератори в промислових масштабах. В основному пропонують купляти великим підприємствам, у яких є на це кошти. Про це розповіла в коментарі Обозревателю Олеся Данильченко, заступниця директора Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЄМА.
    «Там взагалі на мільйони вже йдуть рахунки», — зазначає експертка. Проте є й інший спосіб у арсеналі зловмисників. Наприклад, людина сама шукає генератор, знаходить на сайтах за привабливою ціною (шахраї часто встановлюють занижену ціну) і переказує передоплату.
    Схема № 2 — «допомога від держави»
    Дуже популярна наразі схема зі всілякими «видами допомоги», каже Данильченко. Людям часто відправляють повідомлення, рекламу в Facebook, Instagram, Telegram, у Viber, після чого вони відповідають на них та самі виходять на шахраїв.
    «І там йдуть посилання не лише на умовні інсайди, де державна допомога і там фотографія президента та інше. А тепер вони вже їх роблять більш адресними під банки і намагаються отримати не лише дані від карток, але й логіни, паролі для інтернет-банкінгу», — зазначає фахівчиня.
    За її словам, це справа більш небезпечна, оскільки людина втрачає не лише ті кошти, що були на картці з урахуванням обмежень. Аферист тепер може зайти в інтернет-банкінг, зняти наявні обмеження і переказати всі доступні гроші на інші картки.
    Схема № 3 — афери на маркетплейсах і «служба безпеки банку»
    Залишаються актуальними схеми з купівлею/продажем на OLX. Проте там теж не лише питання передплати, а ще й випадки, коли жертву примушують перейти на спілкування з офіційної платформи на спілкування в інших месенджерах.
    «І туди вже надсилають посилання фішингові, шоб людина залишала дані своєї платіжної картки. Але там схема теж набула розвитку: тепер після того, як операція проходить начебто невдало по фішинговому посиланню, зловмисники кажуть людині: «Зараз ми вам направимо посилання, яке дозволить авторизуватися для клієнтів банку та виправити цю ситуацію», — пояснює Данильченко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми