Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна встановить новий курс долара

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар

    В Україні обсяг міжнародних резервів уже перевищив довоєнний рівень ($27,9 млрд). Ця сума може забезпечити фінансування 3,5 місяців майбутнього імпорту, що є достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду та НБУ. Курс долара у 2023-му, за різними оцінками, буде від 40 до 42 грн/$.

    5436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


    "Якщо говорити про наступний рік, є домовленості вищого політичного керівництва нашої держави з Євросоюзом, США. Я дуже сподіваюся, що ми матимемо нову програму з МВФ і ми зможемо профінансувати наш дефіцит державного бюджету ($38 млрд) повною мірою без участі Нацбанку в монетизації", – розповідає доктор економічних наук Василь Фурман.

    Керівник відділу аналітики Concorde Capital Олександр Паращій вважає, що курс долара може бути нижчим за 40 грн/$. "Ми бачимо, що ситуація може змінюватися щодня. Майже все в прогнозах залежить від того, як розвиватиметься ситуація на фронті. Але якщо ми виходимо з припущення, що до кінця наступного року є можливість закінчити активну фазу війни, офіційний курс не зміниться", – каже Паращій.

    Головні прогнози курсу долара на 2023 рік (складені НБУ):

    банки – 43,23 грн/$;
    підприємства – 41,93 грн/$;
    фінансові аналітики – 41,38 грн/$.
    Старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський упевнений, що головним чинником для утримання курсу долара є фінансова допомога міжнародних партнерів. Країни ЄС та США вже підтвердили свій намір надати Україні необхідну допомогу 2023-го. Тому великих загроз для курсу немає, вважає експерт.

    У бюджеті наступного року передбачено курс долара у розмірі 42,2 грн/$. Однак тут варто нагадати, що уряд із завидною регулярністю складає неправильні прогнози курсу. За останні кілька років у бюджет жодного разу не заклали курсу долара, який навіть з урахуванням похибки відповідав реальному.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми