Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Нацбанк назвав економічні сценарії на 2023 рік

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ, економіка

  Глава НБУ розповів, що регулятор при прогнозуванні інфляції на наступний рік виходить з трьох сценаріїв.

  1458_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)


  Перший сценарій має на увазі досить швидке відновлення економіки.
  «До цього сценарію закладено продовження енергетичного терору, однак й досить успішний захист повітряного простору України та об’єктів критичної інфраструктури завдяки ефективній роботі нашої протиповітряної оборони та ЗСУ, а також оперативне відновлення пошкоджених потужностей. Власне, це та ситуація, яку ми бачили цього тижня», — заявив Андрій Пишний.
  Дефіцит електроенергії за такого сценарію не повинен перевищувати за розрахунками НБУ 25%, і саме цей сценарій в центробанку розглядають як базовий під час прогнозування, оцінки можливих варіантів та напрацювання плану дій.
  Негативні сценарії
  Другий сценарій, на який орієнтується НБУ, передбачає повільне відновлення та більш глибоке ураження критичної енергетичної інфраструктури.
  «Власне, це ті наслідки, які ми з вами могли спостерігати після атаки 23 листопада. В цій ситуації і тривалість відновлення, і вартість ремонтних робіт і, відповідно, недоступність енергетичних та передавальних потужностей зростають, а значить й зростає дефіцит», — розповів Андрій Пишний.
  Третій сценарій допускає серйозні руйнування з масштабними перебоями в енергосистемі. В Нацбанку сподіваються, що цього не допустять ЗСУ та ППО, оскільки такий сценарій має досить суттєві драматичні наслідки на економічні процеси.
  «За нашими оцінками, дефіцит електроенергії посилить інфляційний тиск на 1-2 в/п у 2023 році залежно від того сценарію, за яким розвиватимуться події», — повідомив голова НБУ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми