Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні активізувались шахраї

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї

    В Україні у 1,4 раза збільшилася кількість випадків шахрайства. За час повномасштабної війни також з'явилися нові схеми обману. Шахраї обіцяють виплати, збирають гроші нібито на благодійність і прикидаються продавцями.

    1504_1_main.jpg (15.87 Kb)

    Шахраї "займаються благодійністю"

    Шахраї – соціальні психологи від кримінального світу. Вони тонко відчувають настрої у суспільстві, розповіла на брифінгу речниця Нацполіції Мар'яна Рева. За її оцінками, кількість шахрайських випадків злетіла на 40%. При цьому Рева оперує лише офіційними даними: кількістю заяв до поліції про випадки шахрайства.

    "Значно збільшилася кількість шахрайств. На 40% збільшилася кількість шахрайств. Вони дуже тонко відчувають настрої суспільства, вони дуже хитро реалізують свої схеми", – каже Рева.

    З початком повномасштабної війни українці активно зайнялися волонтерством: збирають гроші на допомогу армії, постраждалим внаслідок війни, на лікування бійців. Свої збори відкрили і шахраї. Для цього знаходять у соцмережах дані справжніх бійців, хворих дітей, звернення військових, а потім дублюють оголошення, вказуючи дані своїх карток.

    Постраждалі українці створили групу у Facebook, де збирають шахрайські оголошення: таких сотні. Зловмисники використовують будь-який привід: нібито збирають гроші на притулок для тварин у Херсоні, "допомагають" врятувати дитину, що вмирає, збирають гроші на реабілітацію для бійців.

    На один номер картки при цьому можуть одразу збирати кошти нібито і на притулок, і на бійця, і на дитину. Оголошення розміщують з різних облікових записів у різні групи в соцмережах. Попередньо вже заповнені і давно відкриті акаунти скуповують дешево (OBOZREVATEL докладно писав про це тут ).

    Перед тим, як пожертвувати будь-кому кошти, переконайтеся, що гроші будуть використані за призначенням. На сторінках притулків, родичів тих, хто потребує допомоги, є реквізити для збирання коштів. При цьому, якщо у вас є можливість допомогти ЗСУ, можна використовувати як відкритий рахунок НБУ, великі та добре відомі благодійні фонди, так і допомогти комусь зі свого оточення: тим, хто збирає допомогу на техніку чи обмундирування для своїх родичів, колег та їхніх товаришів по службі.

    "Продають" генератори, шкарпетки та здають квартири

    Шахрайство з орендою квартир є одним із головних трендів минулого року, розповідає заступниця директора "ЕМА" Алеся Данильченко. Величезна кількість українців переїхала до західних областей. Дехто намагався заздалегідь знайти житло і навіть відправляв завдаток. Але коли приїжджали, виявлялося, що їх обдурили.

    "Бували випадки, коли люди приїжджали на місце та виявляли, що квартири взагалі не було. Іноді вказували адресу цвинтаря", – розповідає Данильченко. Шахраї не лише "здають квартири", а й продають дешеві генератори, теплі шкарпетки, дитячі речі. Все, що користується попитом.

    Зазвичай використовують кілька схем. Все зводиться до того, щоб без особистої зустрічі отримати хоча б частину вартості товару.

    У той час, як у великих торгових мережах генератори стали дефіцитом, на сайтах з оголошеннями розмістили сотні пропозицій. Причому продавали генератори за ціною, яка на кілька тисяч гривень менша за ринкову. По телефону продавці називали характеристики обладнання, обіцяли відправити його Новою поштою. Однак при цьому називали умову – невелика передоплата нібито на рахунок ФОП.

    "Виплачують" соцдопомогу

    Якщо раніше українцям "роздавали" допомогу через коронавірус, то тепер нібито надають гроші від ООН, благодійних організацій, уряду. Щоб заручитися довірою, заявляють, що гроші роздають через ПриватБанк, за розпорядженням Зеленського, через Дію. Насправді ж зловмисники самі вигадують цитати, створюють фейкові сайти і навіть програми.

    Наприклад, як розповідають у Дії, вони регулярно помічають чат-ботів, які збирають інформацію про українців від їхнього імені. З роботою одного з таких шахрайських роботів ознайомився. Вони пропонували перейти на сайт, який схожий на урядовий, проте насправді єдиною метою створеного ресурсу є крадіжка банківських даних.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми