Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Бізнес озвучив власний прогноз по гривні на 2023 рік

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гривня, бізнес

  Бізнес пом’якшив негативні очікування щодо динаміки обсягів виробництва в наступні 12 місяців.

  0997_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це свідчать результати опитування результати опитування керівників компаній у ІV кварталі 2022 року, передає пресслужба Національного банку.
  Очікування щодо курсу долара
  Майже вдвічі скоротилася частка тих, хто очікує курс національної валюти в межах 38.00–40.00 грн/дол. США.
  Середнє значення обмінного курсу, на яке респонденти очікують через 12 місяців, становить 42.59 грн/дол. США (у попередньому кварталі — 41.93 грн/дол. США).

  Суттєво (до 30.3%) зросла частка респондентів, які вважають, що обмінний курс національної валюти в наступні 12 місяців коливатиметься в межах 42,00−44,0 грн/дол. (у III кварталі 2022 року — 18.7%).

  Інфляційні очікування
  Інфляційні очікування бізнесу поліпшилися: у IV кварталі 2022 року очікувана річна інфляція становила 23.3% порівняно з 25,2% у попередньому кварталі. 71,8% опитаних підприємств вважають, що інфляція в наступні 12 місяців не перевищить 30,0%.
  На думку 89,2% респондентів, найвагомішим проінфляційним чинником залишаються воєнні дії. Суттєво посилився вплив фактору «витрати на виробництво».
  Очікування щодо ділової активності підприємств
  «Бізнес дещо послабив негативні очікування щодо динаміки обсягів виробництва товарів і послуг в Україні у наступні 12 місяців на тлі активних бойових дій та терористичних атак», — йдеться в повідомленні.

  Як свідчать результати опитування, другий квартал поспіль спостерігається пом’якшення негативних очікувань щодо майбутньої ділової активності підприємств. Незначне послаблення негативних очікувань відбулося переважно за рахунок менш песимістичних оцінок щодо інвестиційних видатків і кількості працівників.
  Фінансовий стан підприємств
  Попри пом’якшення другий квартал поспіль оцінок респондентів щодо поточного фінансово-економічного стану власних підприємств, загальна оцінка залишається негативною. Водночас поліпшилися, хоча й залишаються негативними, очікування респондентів щодо змін фінансово-економічного стану підприємств у наступні 12 місяців.
  Бізнес продовжує очікувати зменшення обсягів реалізації продукції, в тому числі на зовнішньому ринку. Зростання загальних обсягів реалізації очікують лише підприємства торгівлі.
  Бізнес другий квартал поспіль продовжує прогнозувати скорочення кількості працівників на підприємствах нижчими темпами. Найпесимістичніші оцінки в підприємств добувної промисловості («мінус» 40,0%), транспорту та зв’язку («мінус» 28,9%), а також сільського господарства («мінус» 26,1%).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми